Rekordowa kampania Europejskie Słoneczne Dni

Dodano: poniedziałek, 04 czerwca 2012 13:56

Imprezy i wydarzenia propagujące pozyskiwanie energii słonecznej odbyły się w całej Polsce w dniach 1-13 maja 2012 r. Kampania miała na celu dotarcie do potencjalnych użytkowników instalacji słonecznych oraz propagowanie wiedzy na temat czystej i bezpiecznej energii.

Europejskie Słoneczne Dni (ESD) to największe wydarzenie w Europie promujące słoneczną energetykę odnawialną. Koordynatorem akcji w Polsce był Instytut Energetyki Odnawialnej. Tegoroczna, druga edycja okazała się ogromnym sukcesem.

Rekordowa kampania Europejskie Słoneczne Dni objęła ponad 60 wydarzeń na terenie całej Polski. Wzięło w nich udział blisko 10 tysięcy osób. To dwa razy więcej niż w pierwszej edycji. Liczba organizatorów lokalnych imprez objęła 22 jednostki edukacyjne, 17 producentów, dystrybutorów i instalatorów systemów słonecznych. Zaangażowały się również liczne centra i koła naukowo-badawcze, lokalne władze, agencje rozwoju regionalnego, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i regionalne agencje energetyczne.

Wpływ na frekwencyjny sukces miały też niewątpliwie nowe, interesujące pomysły organizatorów oraz wiele czekających na uczestników atrakcji. Kampania Europejskie Słoneczne Dni była okazją do poznania wszystkiego na temat systemów solarnych. Można było zwiedzać instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach.

W 2012 r. po raz pierwszy, oprócz przedstawicieli firm działających na rynku kolektorów słonecznych, w Europejskich Słonecznych Dniach udział wzięły również firmy z sektora fotowoltaiki. Ogromne zainteresowanie kampanią ze strony organizatorów i uczestników świadczy o zwiększającej się świadomości ekologicznej Polaków. Większość organizatorów zgłosiła już chęć udziału w przyszłorocznej edycji.

źródło i zdjęcie: Instytut Energetyki Odnawialnej - slonecznedni.pl