Zakończono architektoniczny konkurs NEW VISION OF THE LOFT

Dodano: czwartek, 05 kwietnia 2012 13:37

Trzecia edycja konkursu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem o czym świadczyć może napłynięcie do siedziby firmy FAKRO około 200 prac z całego świata. Polski producent okien zorganizował rywalizację we współpracy z międzynarodowym magazynem architektonicznym A10.

Projekty nadsyłane do konkursu NEW VISION OF THE LOFT można było zakwalifikować do kilku kategorii. Wśród zgłoszonych prac znalazły się typowo industrialne i urbanistyczne wizualizacje, gotowe do realizacji realistyczne koncepcje oraz kreacje artystyczne z wizją idealnego poddasza.

We wszystkich projektach wykorzystywano produkowane przez firmę FAKRO okna dachowe FGH-V Galeria oraz okna z serii proSky. Ich zastosowanie pozwala doskonale doświetlić poddasze. Mogą być użyte w najbardziej innowacyjnych i z pozoru niemożliwych realizacjach.

Architekci nadsyłali projekty z krajów europejskich, takich jak Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Włochy, Irlandia i Wielka Brytania, a także z Chin, Libanu, Maroka, Rosji, Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

Z początkiem kwietnia 2012 r. ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce w architektonicznym konkursie NEW VISION OF THE LOFT i nagrodę główną w wysokości 5000 € zdobył Krzysztof Stępień z Polski. Miejsce drugie i nagrodę 3000 € otrzymali Luis Amoros Fernandez i Miguel Orellana z Hiszpanii, a miejsce trzecie premiowane nagrodą 2000 € przyznano Lilianie Krzyckiej i Rafałowi Pieszko z Irlandii.

New Vision of the Loft - 1 miejsce - Krzysztof Stępień New Vision of the Loft - 2 miejsce - Luis Amoros Fernandez i Miguel Orellana New Vision of the Loft - 3 miejsce - Liliana Krzycka i Rafał Pieszko

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy FAKRO, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: FAKRO

Firma Fakro