Czesi, Słowacy i Szwajcarzy najlepszymi zawodnikami IFD FAKRO Ski World Cup

Dodano: poniedziałek, 27 lutego 2012 08:28

W III Narciarskich Mistrzostwach Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup, które odbyły się w lutym 2012 r., najlepsi okazali się dekarze z Czech, Słowacji oraz ze Szwajcarii. W imprezie organizowanej przez firmę Fakro udział wzięło ponad 60 zawodników reprezentujących 9 krajów Europy.

Udział tak wielu zawodników z różnych krajów europejskich świadczy o dużym zainteresowaniu imprezą IFD FAKRO Ski World Cup. W tegorocznej edycji mistrzostw, oprócz Polaków, Czechów, Słowaków i Szwajcarów udział wzięli dekarze z Rosji, Słowenii, Belgii, Węgier oraz Rumunii.

Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy to wydarzenie integrujące fachowców branży dachowej, którzy uczestniczą w sportowej rywalizacji. Ważną częścią imprezy jest również  konferencja z udziałem przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, która patronuje mistrzostwom. Spotkanie to stanowi  forum dyskusji i wymiany doświadczeń specjalistów związanych ze światową branżą dekarską.

Choć rywalizacja na stoku była bardzo zacięta, to jednak nie zwycięstwo było najważniejsze. "Osiągnięcie sportowego sukcesu, który stanowi potwierdzenie umiejętności to wspaniałe uczucie.  Ale przecież nie to jest najważniejsze" - powiedział Detlef Stauch, Dyrektor IFD, który zachwycał się jednocześnie wspaniałą atmosferą, przyjaźnią, gościnnością, przepięknymi widokami oraz wspaniałą pogodą.

Szusowanie na stoku Jaworzyny Krynickiej nie było jedyną sportową przygodą dla europejskich dekarzy. Uczestnicy zawodów IFD FAKRO Ski World Cup mogli również skorzystać z innych, ciekawych atrakcji, takich jak m.in. skutery śnieżne, quady oraz skki trikke. Niebanalne pomysły na zimowe sporty to zasługa hotelu Activa dysponującego świetnym rekreacyjnym zapleczem.

III Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy cieszyły się dużym uznaniem nie tylko europejskich dekarzy, ale również kibiców sportów zimowych. Jak zapowiada organizator zawodów - Fakro, sądecki producent okien dachowych - kolejna edycja tej imprezy odbędzie się za rok, ponownie na stoku Jaworzyny Krynickiej.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Fakro, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Fakro

Firma Fakro