Braas połączył się z marką RuppCeramika

Dodano: czwartek, 12 stycznia 2012 13:20

Od stycznia 2012 r. Monier, właściciel marek Braas i RuppCeramika, oferuje swoje produkty pod jedną wspólną marką - Braas. Decyzja o mariażu obu brandów została poprzedzona dokładnymi analizami marketingowymi, które ukazały dużą siłę marki Braas.

Pod obecną na polskim rynku od 1993 r. marką Braas oferowane są kompletne systemy dachowe, których trzon stanowią dachówki betonowe. W 2011 r. oferta tego brandu poszerzyła się o izolacje nakrokwiowe oraz systemy solarne. Na początku 2012 r. portfolio Braas uzupełniły dachówki ceramiczne, które dotychczas sprzedawano pod marką RuppCeramika.

Braas od początku swojego funkcjonowania w Polsce oferuje wysokiej jakości zaawansowane rozwiązania, dzięki czemu stał się jednym z liderów krajowego rynku dachowego. Do dziś ponad połowa sprzedawanych w Polsce dachówek betonowych pochodzi z taśm produkcyjnych Braas, a brand ten jest jednym z najbardziej znanych na rynku materiałów budowlanych. Decyzja o jego połączeniu z marką RuppCeramika ma pozytywnie wpłynąć na rozwój nowych produktów.

"Po intensywnej analizie, biorąc pod uwagę opinie rynkowe, zdecydowaliśmy się objąć wszystkie nasze produkty i usługi jedną marką. Braas to marka, która według badań i rankingów, ma największą rozpoznawalność, cieszy się sympatią i zaufaniem wśród fachowców i naszych klientów. Połączenie RuppCeramiki i Braas umożliwi zintegrowaną pracę nad dalszym udoskonalaniem najnowszych technologii systemów dachowych tak, aby klienci mogli zawsze swobodnie wybierać z naszej oferty, mając pewność oferowanej jakości" - powiedział Grzegorz Barycki, Dyrektor Marketingu w firmie Monier.

Istotnym elementem konsolidacji będzie nowa identyfikacja wizualna marki. Znany i rozpoznawalny logotyp Braas będzie miał spójny element dla wszystkich marek i produktów oferowanych przez Grupę Monier na całym świecie, który nada mu nowoczesny i dynamiczny charakter.

Obecna oferta marki Braas umożliwia stworzenie wielu wariantów aranżacji dachu w różnych stylach architektonicznych. Portfolio tego brandu, oprócz dachówek połaciowych, tworzą także sprawdzone rozwiązania konstrukcji spodnich, ale i również tak ważne detale jak kosze dachowe, dachówki kształtowe, kompletne systemy stopni i ław oraz innowacyjne systemy solarne.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas.

źródło i zdjęcie: Braas

Firma Monier Braas