Fakro zamierza wybudować zakład produkcyjny w Brazylii

Dodano: poniedziałek, 14 listopada 2011 10:41

Fakro planuje wybudować zakład produkcyjny w Brazylii, w którym wytwarzane będą m.in. schody strychowe. Dzięki tej inwestycji sądecka firma zredukuje koszty eksportu produktów na rynki Ameryki Południowej oraz umocni swoją pozycję na światowym rynku schodów strychowych.

W chwili obecnej sądecki producent eksportuje swoje schody strychowe do Chile. Jednak ze względu na wysokie koszty transportowe, Fakro zamierza wybudować zakład produkcyjny w Brazylii.

"Zamierzamy uruchomić zakład produkcyjny w Brazylii, w którym będą produkowane między innymi schody strychowe. Te inwestycje pozwolą nam na obniżenie kosztów związanych z transportem naszych produktów, które obecnie docierają tam z Europy" - tłumaczy Agnieszka Michalik z firmy Fakro.

Nie wiadomo jednak, kiedy budowa zakładu Fakro w Brazylii ma ruszyć. Przedstawiciele firmy nie poinformowali również o dokładnej lokalizacji planowanego zakładu. Szacunkowy koszt inwestycji, nie wliczając w to działań promocyjnych, może wynieść kilka milionów dolarów.

Warto dodać, że będzie to kolejny zakład produkcyjny, który zlokalizowany jest poza Polską. Fakro wytwarza już swoje produkty na Ukrainie, skąd okna dachowe i schody strychowe trafiają na rynek rosyjski.

Ponadto spółka posiada zakład w Chinach, dzięki czemu produkty sygnowane logiem Fakro są obecne na rynkach w Japonii, Korei Południowej oraz Malezji. "W Chinach od pięciu lat mamy własny zakład produkcyjny, który dostarcza na tamtejszy rynek nasze okna dachowe i schody strychowe" - powiedziała Michalik.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Fakro, która znajduje się tutaj.

źródło: sadeczanin.info
zdjęcie: Fakro

Firma Fakro