Gamrat zwiększy moce produkcyjne

Dodano: wtorek, 11 października 2011 11:02

Do końca 2012 r. Gamrat, producent m.in. systemów rynnowych i podsufitek dachowych, planuje wydać od 30 do 40 mln zł na modernizację swojego zakładu produkcyjnego i zwiększenie mocy produkcyjnych. Inwestycje nie będą wymagały kredytowania, ponieważ spółka planuje pokryć wydatki ze środków własnych.

5 października 2011 r. przedstawiciele firmy poinformowali, że Gamrat zwiększy moce produkcyjne. Tego dnia podpisano umowę z austriacką firmą High Tech Extrusion na zakup nowoczesnej linii wytłaczarkowej do produkcji systemów rynnowych PVC, która jest dwukrotnie wydajniejsza, niż wytłaczarka dotychczas używana przez firmę Gamrat. Wartość inwestycji, która ma zostać sfinalizowana w marcu 2012 r., wynosi ok. 2 mln zł. Rynny z nowej linii produkcyjnej trafią do sprzedaży w kwietniu przyszłego roku.

Jest to dopiero początek procesu zwiększania mocy produkcyjnych firmy Gamrat. Na początku 2012 r. spółka zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny u jednego ze wschodnich sąsiadów Polski. Budowa ta będzie kosztować ok. 4-5 mln zł, zaś do końca 2012 r. wszystkie inwestycje firmy Gamrat pochłoną ok. 30-40 mln zł.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Gamrat.

źródła: Gamrat, parkiet.com
zdjęcie: Gamrat

Firma Gamrat SA