Spotkania artystyczne sponsorowane przez Fakro

Dodano: poniedziałek, 18 lipca 2011 07:58

Firma Fakro została sponsorem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego. Jego VI edycja rozpoczęła się 17 lipca 2011 r. w Starym Sączu. W przedsięwzięciu biorą udział artyści z Japonii, Chin, Białorusi, Włoch, Hiszpanii, Francji oraz Polski.

"Malowanie światłem", to hasło tegorocznego VI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - Sympozjum Kultur Lokalnych Stary Sącz 2011. Ma ono związek ze sponsorem, który finansuje przedsięwzięcie. Spotkania artystyczne są sponsorowane przez Fakro -  firmę, która jako producent okien dachowych kojarzy się z poddaszem pełnym naturalnego światła.

Inspirację dla malarzy, którzy przybyli do Starego Sącza z różnych zakątków świata, stanowić będzie kultura i krajobraz Sądecczyzny. Motywem prac artystów ma być "malowanie światłem". Jak tłumaczy Janusz Komurkiewicz, dyrektor marketingu Fakro, światło w sztuce jest niezwykle inspirujące. Jest ono tym elementem, który uwypukla paletę kolorów i odcienie wszystkich barw.

To właśnie światło okazało się elementem łączącym pozornie dwa odmienne światy, artystów i producenta okien dachowych. Pomysł "malowania światłem" artyści uznali za niezwykle inspirujący.

VI Międzynarodowy Plener Malarski potrwa dwa ostatnie tygodnie lipca br. Będą mu towarzyszyć dwie otwarte dla publiczności sesje. Odbędą się one 20 i 21 lipca br. o godzinie 19-stej. Spotkania artystyczne sponsorowane przez Fakro poprowadzi Władysław Serwatowski, popularyzator sztuki, oraz Czesław Czapliński, dziennikarz i fotografik.

W najbliższą sobotę, 23 lipca br., na starosądeckim rynku odbędzie się happening, który przygotowują uczestnicy pleneru. Malarze, wzorem lat ubiegłych, przez cały dzień będą budować artystyczną instalację, którą wieczorem pochłoną płomienie.

VI Międzynarodowy Plener Malarski, którego uroczysta inauguracja odbyła się 17 lipca br., organizowany jest przez Fundację Rozwoju Ziem Górskich ze Starego Sącza. Komplet prac, które powstaną w czasie pleneru, będzie można oglądać w sierpniu br. w Galerii "Pod piątką", w Starym Sączu. Uroczysty wernisaż z udziałem wszystkich artystów odbędzie się 28 lipca br. o godzinie 19-stej.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Fakro.

źródło i zdjęcie: Fakro

Firma Fakro