Rockwool przejmuje firmę FAST

Dodano: piątek, 01 lipca 2011 06:36

17 czerwca br. Grupa Rockwool podpisała porozumienie o przejęciu firmy FAST. Otwarcie się na nowe obszary pozwoli umocnić pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku izolacji ścian zewnętrznych.

Przejęcie firmy FAST przez Rockwool jest to kolejny krok w ramach strategii rozwoju firmy, polegający na dążeniu do oferowania kompleksowych rozwiązań w zakresie różnego rodzaju systemów ociepleń.

W Polsce budownictwo to wciąż olbrzymi konsument energii i ciepła. W istniejących budynkach mieszkalnych zużywa się nawet o 33% energii więcej niż w nowobudowanych. Jednym z narzędzi zmian takiego stanu jest termomodernizacja. Aktualnie najskuteczniejszym sposobem na obniżenie kosztów energii jest ocieplenie budynków. Pozwala ograniczyć straty ciepła, będące główną przyczyną wysokich rachunków za ogrzewanie. W budynkach wielorodzinnych przez przegrody ucieka nawet 56% ciepła.

"Rynek termomodernizacji w Polsce potrzebuje nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań. Zwłaszcza w obszarze ociepleń ścian zewnętrznych. Dzięki przejęciu firmy FAST, Rockwool będzie mógł poszerzyć i udoskonalić swoją ofertę produktową w segmencie systemów ociepleń. Pozwoli to zwiększyć wykorzystanie w termomodernizacji budynków skalnej wełny mineralnej Rockwool, która obok doskonałych parametrów termicznych i bezpieczeństwa pożarowego, zapewnia komfort akustyczny, trwałość oraz zdrowy mikroklimat" mówi Andrzej Kielar, prezes Rockwool Polska.

FAST jest jednym z większych przedsiębiorstw w Polsce oferujących komponenty kompletnych systemów ociepleń oraz producentem innych wyrobów chemii budowlanej. Przejęcie firmy FAST przez Rockwool nie spowoduje bezpośrednich zmian w działaniu obu spółek.

Obok bogatej gamy produktów w segmencie fasad wentylowanych, dzięki współpracy z FAST, Rockwool rozszerzy swoją ofertę o nowoczesne, kompleksowe rozwiązania ociepleń ścian zewnętrznych metodą lekką-mokrą.

"Liczymy na to, że możliwość bliskiej współpracy poszczególnych działów obu firm, zwłaszcza w obszarze badań i rozwoju, da rezultat w postaci nowych produktów i systemów spełniających oczekiwania klientów. Jesteśmy pewni, że wykorzystanie produktów Rockwool w systemach dociepleń stosowanych w termomodernizacjach zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkownikom budynków na długie lata" podsumowuje A. Kielar.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Rockwool Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Rockwool