Odstrasz ptaki z dachów i parapetów z taśmą 3M

Dodano: wtorek, 08 lutego 2011 13:38

Taśma 3M odstraszająca ptaki to plastikowe, półprzezroczyste zabezpieczenie przed ptasimi zabrudzeniami, które sprawdzi się nie tylko na wszelkich parapetach, ale także gzymsach czy fasadach budynków.

Taśma 3M odstraszająca ptaki działa na podobnej zasadzie, co często stosowane w celu ochrony kolce, uniemożliwiając ptakom swobodne lądowanie na danej powierzchni. Stabilna i wytrzymała taśma jest dla ludzkiego oka prawie niewidoczna, a jej warstwa klejąca gwarantuje łatwy i szybki montaż. W przeciwieństwie do systemów metalowych zabezpieczeń, taśma 3M odstraszająca ptaki jest również całkowicie bezpieczna dla ptaków. Wprawdzie mają one znacznie lepszy wzrok od człowieka i już z daleka powinny dostrzegać zabezpieczenia nie pozwalające im siadać na parapetach, ale nawet w sytuacji desperackiej próby ptak nie zrani się o ostre części zabezpieczenia.

Jedną z istotnych zalet taśmy 3M jest aspekt wizualny, szczególnie ważny w przypadku ochrony zabytków czy budynków sakralnych. Półprzezroczysty materiał, z którego wykonana jest taśma, nie koliduje bowiem z estetyką budynków oraz pozwala obniżyć wydatki związane z ich renowacją i czyszczeniem - mówi Martyna Taczanowska, koordynator marketingu, dział taśm i klejów przemysłowych, 3M Poland.

Nowy produkt 3M może być wykorzystywany na różnych powierzchniach: cegła, beton, metal, plastik, szkło, czy powierzchnie powlekane. Aby przy użyciu taśmy 3M odstraszyć ptaki z dachów i parapetów, podłoże, do którego planujemy przykleić zabezpieczenie, musi być wytrzymałe, czyste i suche. W trakcie późniejszego użytkowania, brud na taśmie może być z łatwością usunięty przy pomocy wody i mydła.

Wymiary produktu taśmy 3M:

  • Wysokość: 90 mm
  • Długość: 500 mm
  • Szerokość u podstawy: 60-100 mm

źródło i zdjęcie: 3mpoland.pl