Fakro wśród najbardziej innowacyjnych firm

Dodano: środa, 24 listopada 2010 14:08

FAKRO znalazło się w gronie sześćdziesięciu najbardziej innowacyjnych polskich firm rankingu dziennika "Rzeczpospolita" Lista 2000, uzyskując 23 lokatę.

Prestiżowy ranking pozycjonuje firmy uwzględniając m. in. wydatki na działalność badawczo-rozwojową, uzyskane patenty, funkcjonowanie wyodrębnionego działu działu B+R oraz opracowanie produktu, który nie ma odpowiednika za granicą.

"Wysoka pozycja FAKRO w prestiżowym rankingu "Rzeczpospolitej" jest potwierdzeniem naszej przynależności do grona najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw" podkreśla dyrektor Działu Badań i Rozwoju FAKRO Henryk Musiał.

"Ten sukces to zasługa inżynierów konstruktorów - autorów kilkudziesięciu zgłoszeń patentowych zawierających nowatorskie rozwiązania. W większości owocują one przyznanymi patentami. Nasze przedsiębiorstwo, które w ciągu kilkunastu lat osiągnęło pozycję wicelidera światowego rynku okien dachowych, to firma eksportująca do wielu krajów świata nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów. Rozwiązania technologiczne FAKRO wytyczają nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na całym świecie."

Całość prac nad przygotowaniem listy innowacyjnych firm 2010 koordynowali eksperci ze środowisk naukowych i gospodarczych o uznanym dorobku jeśli chodzi o badania nad innowacyjnością i zarządzaniem własnością intelektualną.

źródło i zdjęcie: fakro.pl

Firma Röben