Izolacja dachów skośnych według firmy Schwenk

Dodano: środa, 10 listopada 2010 10:59

Na początku roku 2010 na polskim rynku rozpoczęła działalność firma Schwenk Insulation - producent i dystrybutor mineralnej wełny szklanej należący do niemieckiej grupy Schwenk.

Marka Schwenk pojawiła się na polskim rynku w połowie 2008 roku, kiedy to sprzedaż wełny mineralnej rozpoczęła firma Styropol - producent styropianu należący do niemieckiej grupy Schwenk. Początkowo jako uzupełnienie oferty Styropolu, stopniowo wełna Schwenk zaczęła być coraz bardziej popularna i ceniona przez rodzimych klientów.

Zbyt wysokie rachunki w sezonie grzewczym i brak komfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak i mrozów to wynik niewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to w szczególności poddaszy, przez które może uciekać nawet do 40% ciepła. Jeśli więc chcemy ograniczyć straty ciepła w naszym domu, a tym samym zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, nie zapominajmy o odpowiedniej izolacji poddaszy.

Dzięki odpowiedniej grubości, poprawnie dobranej i starannie ułożonej warstwie termoizolacji z wełny szklanej, ciepłe powietrze nie będzie uciekać z ogrzewanych pomieszczeń, a latem nie będą one zbyt nagrzane. Specjalnie z myślą o izolacji dachów skośnych stworzony został system SCHWENK 032. Składa się on z izolacji międzykrokwiowej (mata SCHWENK KF3 032) i izolacji podkrokwiowej (mata SCHWENK DF3 032). Oba produkty charakteryzują się doskonałym współczynnikiem przewodzenia ciepła λD = 0,032 W/m•K.

źródło i zdjęcie: schwenk.pl

Firma Plannja