DachyB2B / Wydarzenia / Z firm / Honorowa odznaka "Za Zasługi dla Wynalazczości" dla firmy FAKRO

Honorowa odznaka "Za Zasługi dla Wynalazczości" dla firmy FAKRO

Dodano: poniedziałek, 03 grudnia 2018 10:59
Honorowa odznaka

Firma FAKRO, producent okien dachowych i schodów strychowych, została nagrodzona honorową odznaką "Za Zasługi dla Wynalazczości", nadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego na wiosek Urzędu Patentowego RP.

Przyznany medal jest wyrazem uznania dla FAKRO za szczególne zasługi w budowaniu siły polskiej myśli technicznej w oparciu o innowacyjne rozwiązania, także za zasługi w ochronie własności intelektualnej polskich inżynierów.

- Innowacyjność jest naszym kodem DNA. Firma FAKRO jest autorem ponad 160 zgłoszeń patentowych. Nasze rozwiązania trafiają do prawie 50 krajów na całym świecie, ciesząc się zaufaniem naszych klientów - skomentował Henryk Musiał, dyrektor ds. badań i rozwoju FAKRO, który w imieniu firmy odebrał nagrodę.

Uroczyste wręczenie odznaki odbyło się 26 listopada 2018 r. na Zamku Królewskim w ramach uroczystości jubileuszowych 100-lecia ustanowienia Urzędu Patentowego i systemu ochrony własności przemysłowej w Polsce.

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej powstał 28 grudnia 1918 r. Rok później Polska przystąpiła do Konwencji Paryskiej o ochronie własności przemysłowej, włączając się do współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma Fakro