DachyB2B / Wydarzenia / Z firm / Firma FAKRO podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy IFD

Firma FAKRO podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy IFD

Dodano: środa, 21 listopada 2018 13:36
Firma FAKRO podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy IFD

W Rydze odbył się 66. Międzynarodowy Kongres IFD oraz 27. Światowe Mistrzostwa Młodych Dekarzy. W 4 kategoriach walczyło 30 drużyn z 11 krajów. Firma FAKRO była sponsorem premium wydarzenia i wspierała dekarzy, zarówno merytorycznie, jak i zapewniając niezbędne produkty do zadań konkursowych. Po raz pierwszy została przeprowadzona obróbka okien fasadowych materiałem pokryciowym. Uczestnicy pracowali na oknach pionowych INNOVIEW firmy FAKRO.

FAKRO pamięta także o historycznych wydarzeniach i dla uczczenia 100-lecia niepodległości Łotwy, firma z Nowego Sącza zamieściła na oknach do dachów płaskich logotyp rocznicy.

- Już od 14 lat firma FAKRO jest członkiem partnerskim IFD (tzn. International Federation for the Roofing Trade), która jest neutralną platformą, służącą integracji środowisk dekarskich z różnych krajów oraz wymianie doświadczeń. Celem Stowarzyszenia jest doskonalenie umiejętności dekarskich na całym świecie, aby produkty były poprawnie zamontowane według przyjętych standardów IFD.

- Nowością, nad którą obecnie pracuje IFD jest wprowadzenie paszportu dekarskiego. Dzięki niemu dekarze będą mieli świadectwo posiadania nowych umiejętności dekarskich. Paszporty będą wydawane przez firmy i krajowe stowarzyszenia dekarskie będące członkami IFD.

- Warto zaznaczyć, że tylko poprawnie zainstalowane produkty na dachu spełniają dobrze swoje funkcje - komentuje Sabina Sujew, IFD Chairwoman Marketing, delegat firmy FAKRO, zaangażowana w projekt Future Marketing for the IFD.

Fakro na Światowych Mistrzostwach Młodych Dekarzy 2018.

ZWYCIĘZCY ŚWIATOWYCH MISTRZOSTW MŁODYCH DEKARZY

Podczas zadań konkursowych uczestnicy montowali okna dachowe FAKRO. Młodzi dekarze rywalizowali w montażu okien na dachu płaskim oraz na dachu skośnym z metalowym pokryciem. W tej edycji po raz pierwszy w historii Mistrzostw IFD konkurowali w „obróbce” okna fasadowego FAKRO-INNOVIEW.

W kategorii „FASADA” pierwsze miejsce otrzymała drużyna ze Szwajcarii, natomiast drugie przypadło ekipie z Polski.

W kategorii „DACH SKOŚNY Z METALOWYM POKRYCIEM” pierwsze miejsce zajęła drużyna z Łotwy, a drugie ze Szwajcarii. Trzecie miejsce w tych dwóch kategoriach zajęli młodzi dekarze z Estonii.

W kategorii „DACH PŁASKI” montaż okna DXF w dachu płaskim złoty medal otrzymała drużyna ze Szwajcarii, srebrny z Austrii, a brązowy przypadł młodym dekarzom z Niemiec.

W ostatniej kategorii „DACH SKOŚNY” pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szwajcarii, drugie z Niemiec, a trzecie z Austrii.

Młodzi dekarze podczas zawodów mogli brać również udział w kategorii freestyle. Zwycięzcy w tej widowiskowej konkurencji otrzymali nagrodę, która wręczył osobiście Prezydent IFD.

Szczegóły, opisy zadań i zdjęcia dostępne są na stronie: www.ifd-roof.com FAKRO na IFD.

Atrakcyjne 60m2 stoisko FAKRO było tłumnie odwiedzane, a każdy uczestnik mistrzostw otrzymał od firmy wartościowe gadżety.

Dodatkowo na stoisku nie zabrakło emocji sportowych, każdy uczestnik mógł wziąć udział w rozgrywkach piłkarskich. Do wygrania były atrakcyjne nagrody. Stoisko firmy odwiedził maratończyk rodem z Rumunii, który pokonuje kilometry zawsze w barwach FAKRO.

FAKRO widoczne było nie tylko na stoiskach roboczych, ale również na strojach uczestników reprezentacji między innymi Łotwy, Węgier i Polski.

Gry na stoisku Fakro podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy 2018.

Nie zabrakło kibiców z Polski, których przyjazd wsparła firma FAKRO. Grupa z Polski licząca 90 osób oraz Chin w liczbie 109 były jednymi z najbardziej licznych. Za dwa lata mistrzostwa odbędą się w Pekinie.

Dzięki Latvijas Jumiķu Apvienība (Łotweskie Stwowarzyszenie Dekarzy) wszystkie stanowiska robocze/makiety zostaną dostarczone do szkół zawodowych na Łotwie. Pozwoli to na doskonalenie umiejętności uczniów.

Kibice Fakro z Polski podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy 2018.

Przebieg trwania mistrzostw można oglądnąć na livestream:​ www.facebook.com/IFDroof.

Źródło i zdjęcia: FAKRO

Firma Fakro