Dachówka Teviva Braas w akcji "Chajzer Buduje"

Dodano: czwartek, 02 listopada 2017 09:48

Filip Chajzer jako pokrycie dachowe wybrał dachówkę betonową Teviva Cisar firmy Monier Braas. Produkt charakteryzuje się prostym, nowoczesnym kształtem i czystą linią. Jej płaska forma podkreśla nowoczesny styl współczesnej architektury. Dzięki swoim walorom sprawdza się zarówno na budynkach nowo budowanych, jak i remontowanych.

Oprócz dachówek podstawowych dostępne są także dachówki kształtowe (połówkowe, szczytowe lewe, szczytowe prawe, wentylacyjne, odpowietrzniki instalacji sanitarnej, gąsiory, denka gąsiorów) i elementy systemu dachowego (klamry do dachówki i gąsiorów, wsporniki łaty kalenicowej, taśma kalenicowa Figaroll Plus) optymalnie dostosowane pod kątem funkcjonalności, formy, barwy i materiału.

O funkcjonalności pokrycia świadczy nie tylko rodzaj zastosowanej dachówki, ale również zestaw wykorzystanych akcesoriów dachowych. Dopasowane kształtem i kolorystyką elementy pozwalają na estetyczne i technicznie poprawne wykonanie każdego dachu. Oprócz dachówki Teviva zastosowano wszystkie niezbędne akcesoria dachowe BRAAS, które są ze sobą w pełni kompatybilne i spełniają wszelkie wymagania zawarte w polskich i europejskich normach. Na tej budowie wykorzystano m.in. membranę wysokoparoprzepuszczalną Top RU, kratkę wentylacyjną, taśmę wentylacyjno-uszczelniającą Figaroll Plus, kosz aluminiowy ryflowany, zaczepy klamrowe do ciętych dachówek, taśmę do obróbki komina Wakaflex, ławy i stopnie kominiarskie oraz odpowietrzniki instalacji sanitarnej.

Przed ułożeniem dachówek dokładnie rozmierzono dach, by właściwie rozmieścić kontrłaty i łaty. To podstawa właściwego rozplanowania połaci. Dachówki Teviva układane były naprzemiennie, tak aby ich zamki w kolejnych rzędach mijały się. W tym celu w co drugim rzędzie zastosowano dachówki połówkowe. Taki sposób ułożenia zapewnia szczelność pokrycia podczas silnych opadów deszczu.

Zostały więc spełnione wszystkie warunki niezbędne do uzyskania Gwarancji Systemowej BRAAS, która obejmuje nie tylko poszczególne elementy, ale zapewnia funkcjonalność całego systemu dachowego przez co najmniej 15 lat.

źródło i zdjęcie: Dekarz.com.pl