Blachotrapez na pierwszych Ogólnopolskich Targach Cieśli w Chochołowie

Dodano: poniedziałek, 04 września 2017 11:58

Ogólnopolskie Targi Cieśli w Chochołowie to pierwsza taka impreza branżowa w historii Podhala. Cieśle z całej Małopolski spotkali się w Chochołowie i zaprezentowali swoje umiejętności w budowie drewnianych, góralskich domów. Firma Blachotrapez była jednym z głównych sponsorów wydarzenia.

Ogólnopolskie Targi Cieśli w Chochołowie odbyły się w dniach 1-3 września, a ich celem była prezentacja bogatej kultury Podhala, której nieodłącznym elementem jest charakterystyczne budownictwo drewniane oraz związane z nim rzemiosło, czyli ciesielstwo. Malowniczy Chochołów nie przypadkiem został wybrany jako miejsce targów: miejscowość wpisana jest na listę UNESCO jako zabytek klasy zerowej. To jedyny żywy skansen w Europie, który charakteryzuje się stylową architekturą i budownictwem zrębowym. Ponadto Chochołów i okolice, obejmujące praktycznie cały teren Podhala, postrzega się jako zagłębie cieśli.

Obecnie praktycznie w każdej dziedzinie możemy zaobserwować wdrażanie nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, nie inaczej jest w branży budowlanej i ciesielskiej. Dziś tradycyjne budownictwo łączy się z nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu możliwe jest realizowanie coraz bardziej zaawansowanych projektów budowlanych. Podczas targów można było zobaczyć na żywo jak powstaje góralski drewniany dom, uzupełniony właśnie o nowoczesne rozwiązania, m.in jako pokrycie zastosowano gont blaszany Janosik, mówi Mateusz Sarka, Kierownik Działu Marketingu firmy Blachotrapez, producenta blaszanych pokryć dachowych.

Uczestnicy imprezy mogli również odwiedzić stoiska wielu znanych firm, prezentujących swoje usługi i produkty, a także zapoznać się z nowinkami w branży budowlanej. Ponadto na stoisku firmy Blachotrapez na zainteresowanych czekały liczne konkursy z nagrodami, pokaz montażowy pokrycia dachowego Janosik oraz eksperci i fachowcy, którzy służyli poradami.

Targom towarzyszyły pokazy rzeźbiarstwa, snycerstwa i kowalstwa artystycznego.

źródło i zdjęcie: Blachotrapez

Firma Blachotrapez