Blackout. Czy mamy wpływ na czarny scenariusz?

Dodano: piątek, 11 sierpnia 2017 12:55

Wielu z nas zdecydowało się na montaż klimatyzacji, która w czasie długotrwałych upałów znacznie podnosi zużycie energii elektrycznej. Tylko pierwsze dni sierpnia dały w Polsce rekordowy pobór mocy, pobijając tym samym wynik czerwcowy i zwiększając zagrożenie blackoutem, który może spowodować przerwy w dostawie energii do domów, biur i fabryk. Mamy spory wpływ na zmniejszenie lub nawet uniknięcie kryzysu energetycznego.

Wystarczy porównać klimatyzację, która może być energochłonna (rachunki za prąd, czyszczenie, dezynfekcja), głośna i wysuszać powietrze, z delikatną, cichą i energooszczędną markizą, równie skutecznie potrafiącą ochronić nas przed przegrzaniem. Nowoczesna markiza do okien pionowych chroni przed upałem, jeszcze zanim wtargnie on do naszego domu, zatrzymując promienie słońca na zewnątrz. Gęsty materiał rozprasza i odbija światło, sprawiając, że przez szyby przenika ono tylko w kilku procentach. Pokoje są lekko zacienione z nieograniczonym widokiem na zewnątrz, a przy tym chronione przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i owadami.

Dodatkowo markizy pozwalają uniknąć wielu negatywnych objawów alergicznych, które mogą być wywołane przez klimatyzację. W przypadku stosowania markiz nie mamy również do czynienia z ogromną różnicą temperatur niekorzystnie wpływającą na nasz organizm. Ponadto, w przeciwieństwie do klimatyzacji, markizy działają cały czas i nie generują przy tym wysokich kosztów eksploatacji. Ich akumulatory mogą być zasilane przez darmową energię solarną, a inteligentny system sam zasłoni okna, nawet podczas naszej nieobecności.

Gorące lato nie musi być synonimem dyskomfortu, wysokich rachunków za prąd i świadomości, że przyczyniamy się do pogłębienia kryzysu energetycznego. Postawmy na naturalne i stosunkowo tanie rozwiązanie, jakim są markizy zewnętrzne.

Jeszcze do końca sierpnia za zakup markizy lub markizolety FAKRO w wersji Solar lub Z-Wave do okna pionowego można otrzymać zwrot części poniesionych kosztów. Szczegóły dostępne na stronie: http://www.fakro.pl/promocje/zatrzymaj-upal-na-zewnatrz/.

źródło i zdjęcie: FAKRO