Spółka Izohan zakupiła udziały spółki Izolex

Dodano: środa, 19 kwietnia 2017 08:51

Dwóch wiodących producentów z sektora hydroizolacji połączyło swoje siły. Działająca w strukturach Grupy Atlas spółka Izohan zakupiła udziały spółki Izolex. Dzięki zawartej umowie firmy, które dotychczas działały równolegle, stają się jedną organizacją z ugruntowaną pozycją na rynku chemii budowlanej.

Jednocząc siły Izohan i Izolex, posiadają największy potencjał produkcyjny w branży, operując profesjonalną wiedzą i ponad 25-letnim doświadczeniem. Bezpośrednim efektem konsolidacji obu spółek będzie zwiększenie potencjału badawczo-rozwojowego i możliwość oferowania Klientom najszerszego w Polsce portfolio produktowego w zakresie szeroko pojętej hydroizolacji.

Jesteśmy dumni  z  integracji  spółek  i mamy zamiar dalej rozwijać wszystkie marki handlowe. Proces konsolidacji pozwoli w pełni wykorzystać wysoki potencjał zespołów. To także nowe możliwości dla firmy oraz naszych Kontrahentów w Polsce i zagranicą, komentuje Paweł Ziembiński, prezes zarządu Izohan sp. z o.o. Wspomniana transakcja to kolejny milowy krok w rozwoju Izohanu.

Jesteśmy częścią Grupy Atlas - jednej z najstabilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych grup produkujących chemię budowlaną w Europie. Ponad 10-letnia obecność w strukturach Grupy pozwoliła nam rozbudować Zakład Produkcyjny w Pomieczynie oraz dokonać zakupu marek IZOLMAT i NEXLER. Obecne połączenie Izohanu i Izolexa przeniesie obie firmy na kolejny poziom jakości wyrobów i usług na rynku hydroizoalcji.

Do połączenia spółek doszło 7 kwietnia 2017 r.

źródło i zdjęcie: Izohan