Nowoczesne i kompleksowe rozwiązania architektoniczne

Dodano: wtorek, 28 czerwca 2016 13:02

Elegancki wygląd budynku doskonale podkreślają jednolite pokrycia dachowe i elewacyjne. Odpowiednio dobrana płytka, ułożona na dachu i elewacji prezentuje się wspaniale nie tylko na domach jednorodzinnych i w zabudowie szeregowej, ale także na obiektach użyteczności publicznej takich jak hotele czy szkoły. Znakomitą propozycją dla tego typu rozwiązań architektonicznych jest posiadająca świetne walory użytkowe, płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu marki EURONIT firmy CREATON Polska. Wysoka jakość, interesujący design i perfekcyjne wykończenie sprawiają, iż ten nowoczesny produkt, trwały i odporny na warunki atmosferyczne, jest również piękną ozdobą budynków o różnym przeznaczeniu.

Wyjątkowa jakość i estetyka

Małoformatowa płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu marki EURONIT to wyrób najwyższej jakości zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym.  Materiał, z którego została wykonana posiada wyjątkowe cechy użytkowe. Płytka zapewnia bezpieczeństwo i komfort mieszkańcom - jest niepalna, bezpieczna dla środowiska, odporna na działanie promieni UV i  zmiennych czynników atmosferycznych, także mrozu oraz działanie szkodników. Charakteryzuje się dobrą zdolnością oddychania i izolacji, niewielkim ciężarem i długą żywotnością - posiada 30 lat gwarancji. Odznaczająca się trwałą kolorystyką, dostępna w bogatej gamie barw, formatów i powierzchni stanowi wspaniałą propozycję nawet dla bardzo wymagających obiektów.

Pokrycie dachu i elewacji małoformatowymi płytkami z włóknocementu jest atrakcyjnym rozwiązaniem architektonicznym. Podkreśla niepowtarzalny wygląd domu, przełamuje monotonię zabudowy, zwracając uwagę na monolityczny charakter bryły. To interesujący produkt dla ceniących niebanalne, nowoczesne projekty budowlane. Może być z powodzeniem stosowany także na budynkach zabytkowych, gdzie idealnie wpasowuje się w istniejącą architekturę.

Indywidualny wybór - modele płytek z włóknocementu marki EURONIT

Bogactwo barw i form płytek z włóknocementu sprawia, że z łatwością można dobrać odpowiedni rodzaj zgodny z gustami mieszkańców i koncepcją architektoniczną budynku. W ofercie CREATON Polska znajduje się kilka atrakcyjnych modeli płytek.

STRUKTONIT posiada wyraźną strukturę powierzchni naturalnego łupka, która doskonale prezentuje się na tradycyjnych dachach. Wspaniale wygląda również na budynkach nowoczesnych. Można jej użyć przy kilku rodzajach krycia. Występuje w wielu kolorach, między innymi: grafitowym, czerwonym, brązowym, białym, kasztanowym i mokka. EURONIT to płytki klasyczne, posiadające gładką powierzchnię. Nadają się do rozłożystych powierzchni lub krzywizn o małym promieniu, ukośnie przebiegających połaci i powierzchni pionowych, tworząc zwartą strukturę na połaci dachu i elewacji, o barwie białej, czerwonej, brązowej lub grafitowej.

ALTERNA wyróżnia się trwałością koloru. Jej jedwabisto-matowa powierzchnia jest odporna na działanie ekstremalnych czynników atmosferycznych. Ozdabia dachy i elewacje obiektów, które wymagają podkreślenia swego ekskluzywnego i reprezentacyjnego charakteru, takich jak hotele czy budynki administracyjne. Występuje w eleganckiej grafitowej barwie.

Zwolennicy naturalnych wzorów wybiorą na pewno płytkę NEW STONIT, która wyraźną strukturą powierzchni nawiązuje do łupka kamiennego o nieco surowym wyglądzie. Jest idealna dla obiektów nowoczesnych, tworzy praktyczne i trwałe pokrycia, znakomicie modelując bryły budynków.

Płytką o szczególnych walorach estetycznych jest KERGOAT. Dostępna w kolorach: zielonym, fioletowym i grafitowym perfekcyjnie sprawdza się, jako pokrycie dachów i elewacji obiektów nowych oraz poddawanych renowacjom. Jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla nowoczesnych jak i zabytkowych domów.

Wszechstronne możliwości zastosowania pokryć dachowych EURONIT

Płytki marki EURONIT znajdują zastosowanie na pokryciach dachowych i elewacyjnych obiektów nowoczesnych takich jak domy jednorodzinne czy w zabudowie szeregowej, budynków użyteczności publicznej oraz zabytkowych. Dzięki unikalnym zaletom i bogatej gamie barw stosuje się je również do wykańczania i ochrony fragmentów konstrukcji dachowej, na których nie można ułożyć dachówek. Płytki sprawdzają się doskonale na kominach, lukarnach, wieżach, szczytach i okapach dachów pokrytych dachówkami cementowymi EURONIT lub ceramicznymi CREATON. Płytki z włóknocementu dobrze chronią powierzchnie, dzięki szerokiej ofercie kolorystycznej można je bez problemu dopasować do dachówek o różnych barwach, przez co dach odznacza się atrakcyjnym wyglądem. Umożliwiają także zastosowanie różnych rodzajów krycia np. niemieckiego, francuskiego czy prostopadłościennego, co pozwala na uzyskanie interesującego i niepowtarzalnego pokrycia budynku.

Płytki z włóknocementu marki EURONIT kreują nowoczesne oraz tradycyjne dachy i elewacje. Sprawiają, że pasują one do każdego otoczenia, stając się integralnym elementem krajobrazu. Posiadają bardzo dobre parametry techniczno-użytkowe - są trwałe i odporne na działanie ekstremalnych czynników atmosferycznych. Pozwalają na nieograniczone możliwości kształtowania wyglądu budynków - mogą być układane tylko na dachach lub elewacjach, bądź położone na obu - tworzyć interesujące, spójne i estetyczne kompozycje. Wysoka jakość, różnorodne wzory krycia, a także szeroki wybór powierzchni i barw sprawiają, iż są znakomitą propozycją dla obiektów o różnych stylach architektonicznych.

źródło i zdjęcie: CREATON Polska