CANTUS - dach dla wymagających

Dodano: środa, 15 czerwca 2016 11:51

Dachówka ceramiczna tworzy najszlachetniejsze pokrycie dachu - jest trwała i bezpieczna. Dzięki niej dach daje ochłodę w upał i ciepło w mroźne dni, nie zniszczą go wichury, ani nie uszkodzą ulewne deszcze. Wśród dachówek ceramicznych dostępnych na rynku na szczególną uwagę zasługuje dachówka zakładkowa CANTUS firm CREATON.

Właściwości dachówki ceramicznej

Dachówka ceramiczna CANTUS jest surowcem w pełni naturalnym i ekologicznym, dzięki czemu zapewnia zdrowy mikroklimat w budynku. Stosunkowo ciężka, o dużej masie nie jest podatna na drgania, dlatego będzie dobrą ochroną przed hałasem, co ma szczególne znaczenie na poddaszu użytkowym zagospodarowanym na sypialnię lub pokój dziecka. Zapewnia także odpowiedni poziom termoizolacji - zimą wolno oddaje ciepło, dzięki czemu nagrzane powietrze nie ucieka przez dach, natomiast podczas gorącego lata powoli nagrzewa się, przez co na poddaszu panuje umiarkowana temperatura.

Dachówka ceramiczna doskonale znosi ekstremalne warunki, na które narażony jest dach w naszym klimacie, czyli zmienne pory roku, cykle nagrzewania w dzień i ochładzania w nocy, silne nasłonecznienie, deszcze, porywisty wiatr czy grad. Jest ognioodporna, mrozoodporna i bardzo trwała - należy do najbardziej długowiecznych pokryć dachowych. Warto wspomnieć o jej walorach dekoracyjnych - idealnie prezentuje się na dachach o tradycyjnej stylistyce, ale też świetnie wygląda w bryłach nowoczesnej architektury, jest przy tym niezwykle reprezentacyjna i po prostu piękna.

CANTUS - dach dla wymagających

 

CANTUS dachówką idealną

CANTUS jest najnowszym modelem dachówki z oferty CREATON Polska. Jest barwiona w masie o prostej, nowoczesnej formie i wielu kolorach. Powstała z najszlachetniejszych surowców, w oparciu o unikalną technologię bezdotykowego wypału w poziomych kasetach. Jest odporna na działanie szkodliwych substancji i negatywne wpływy środowiska. Ponadto doskonały surowiec użyty do jej produkcji oraz technologia "HOCHBRANDFACTOR®" sprawiają, że jej kolorystyka jest jednolita dla całego systemu dachowego, a barwy mają wyższe natężenie.

CANTUS w niewielkim stopniu pochłania wodę, przez co gładka powierzchnia dachówki wykazuje ponadprzeciętną odporność na mróz oraz inne niekorzystne czynniki atmosferyczne. Specjalna konstrukcja zamków zapewnia optymalny przepływ powietrza pod przykryciem, bezpieczne odprowadzanie wody oraz wyjątkową szczelność, którą dodatkowo wzmacnia duża tolerancja przesuwu na zamkach górnych - nawet przy maksymalnym rozsunięciu dachówek pokrycie dachu pozostaje nieprzemakalne.

 

CANTUS - dach dla wymagających

CANTUS - dach dla wymagających

 

Producent oferuje dachówki w wersji podstawowej wraz z dużą liczbą akcesoriów, do których należą dachówki funkcyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne wraz z gąsiorami ceramicznymi, czyli zestaw FIRSTFIX, system kominków wentylacyjnych i dachówek przełomowych SIGNUM, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i wyłazy, folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR. Kompleksowy system dachowy jest nie tylko dużym ułatwieniem dla specjalistów - dekarzy, odpowiedzialnych za wzorcowe ułożenie dachu, ale przede wszystkim stanowi gwarancję najwyższej jakości dla użytkownika.

Dach ceramiczny nieustannie zachwyca formą, oryginalną linią wzorniczą i barwą. Niezależnie od stopnia skomplikowania projektu czy rodzaju pokrycia: jedno-, dwu-, trzy- lub wielospadowy, naczółkowy, mansardowy, etc. idealnie wpisuje się w bogatą tradycję budownictwa europejskiego zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Design dachówek CANTUS z jednej strony nawiązuje do wielowiekowej spuścizny mistrzów rzemiosła, z drugiej zaś jest odzwierciedleniem najlepszych praktyk współczesnego wzornictwa.

CANTUS - dach dla wymagających

CANTUS - do wyboru do koloru

Nienaganny kształt starannie przemyślanej formy to nie wszystko - dach ceramiczny powinien także urzekać kolorystyką. Wspaniałe miedziane angoby i matowe czernie z kolekcji "NUANCE" lub ładne glazury z kolekcji "FINESSE" i "NOBLESSE" nadają dachówkom CANTUS szczególnego charakteru, są też dodatkową ochroną przed optycznym starzeniem się dachu. Dachówki ceramiczne CANTUS skupiają w sobie tak wiele zalet, że dach z nich ułożony z pewnością pretenduje do miana pokryć wyjątkowych pod względem technologii, wykonania i estetyki.

 

Źródło: CREATON Polska, www.creaton.pl