Protan dostawcą pokrycia dachowego nowej fabryki Rolls Royce

Dodano: środa, 18 maja 2016 10:53

Firma Protan Polska dostarczyła materiały do budowy dachu nowego oddziału Rolls Royce, powstającego w województwie podkarpackim. Ponad 12 tysięcy m2 dachu zakładu, który wykona Balkar Technology Sp. z o.o., zostanie pokryte specjalistyczną membraną dachową Protan SE o grubości 1,5 mm.

Generalnym wykonawcą budowy jest Mostostal Gliwice z udziałem miejscowych podwykonawców. Spółka Balkar Technology będzie odpowiedzialna za realizację systemu dachowego z wykorzystaniem membrany norweskiej firmy Protan.

Membrana dachowa z gatunku Protan SE to trwałe i odporne pokrycie dedykowane płaskim dachom eksponowanym. Dzięki odporności na skrajne wahania temperatur i promieniowanie UV jest to idealny materiał do stosowania w tak specyficznych realizacjach, jak zakłady produkcyjne o wysokiej specjalizacji, mówi Michał Miąsek, dyrektor zarządzający Protan Polska Sp. z o.o.

W przypadku dachów wystawionych na działanie wiatru, bardzo ważne jest, aby materiały stosowane do jego pokrycia nie były podatne na rozdarcia. Ten typ membrany, zbrojony specjalną dzianiną poliestrową, zapewnia bezpieczeństwo w tym zakresie, podkreśla.

Nowy zakład brytyjskiego koncernu Rolls Royce specjalizować się będzie w wytwarzaniu produktów dla pełnej gamy samolotów cywilnych, od odrzutowców dyspozycyjnych po komercyjne samoloty szerokokadłubowe.

Klienci, którzy wybierają nasze rozwiązania mogą cieszyć się wytrzymałością i długotrwałą jakością. Cieszymy się, że Protan Polska może stale bogacić swoje wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki współpracy z tak renomowanymi kontrahentami, dodaje Michał Miąsek.

Protan Polska Sp. z o.o. to oddział norweskiej grupy przemysłowej. Jest światowym liderem w zakresie technologii i produkcji membran dachowych. Opracowuje i produkuje na bazie membran systemy dachowe, systemy wentylacyjne i tkaniny techniczne.

źródło i zdjęcie: Protan Polska