Wybór dobrego dekarza

Dodano: poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:53

Eksperci z branży budowlanej podkreślają, że najczęstszą przyczyną reklamacji nie jest wcale słaba jakość produktu, a zastosowanie go niezgodnie z instrukcją producenta. Dlatego wybór ekipy, która wykona inwestycję, jest kluczowy. Jak zatem wybrać dobrego dekarza?

Gdzie szukać informacji o dekarzach?

Zanim rozpocznie się budowę domu warto przejrzeć informacje na przykład na portalach branżowych. Sporo wartościowych treści uzyskamy z pierwszej ręki - od tych, którzy budowę mają już za sobą. Na forach inwestorzy wymieniają się doświadczeniami, a dyskusje stanowią porządny materiał do autoedukacji.

Nie sugeruj się niską ceną

Dla każdego inwestora jednym z istotniejszych kryteriów jest cena. W przypadku wyboru ekipy dekarskiej należy dwa razy zastanowić się, zanim pozornie niskie koszty zdecydują o wyborze dekarza. Może się bowiem okazać, że niższa cena robocizny będzie wiązać się z brakami w wiedzy i doświadczeniu, co w skrajnych przypadkach skończyć się może zrywaniem dachu i kładzeniem go od nowa. O kosztach takiego remontu chyba nie trzeba wspominać.

Certyfikat jako remedium

Jak więc wybrać ekipę dekarską, która spełni nasze oczekiwania? Pierwszą myślą jest rekomendacja znajomego, co nie zawsze jest możliwe. Można zatem przeszukać fora w celu znalezienia opinii tych, którzy budowali. Przede wszystkim jednak powinniśmy zdać się na dekarzy certyfikowanych, których wiedza i fachowość są weryfikowane przez producenta. Monier BRAAS od lat wspiera środowisko dekarskie, prowadząc szkolenia oraz program Certyfikacji Dekarzy SuperDekarz.

Prosta wyszukiwarka Certyfikowanych Dekarzy BRAAS znajduje się na stronie: www.superdekarz.pl.

źródło i zdjęcie: Monier Braas

Firma Monier Braas