Zobowiązania CREATON Polska wobec środowiska

Dodano: środa, 30 marca 2016 10:30

Dla CREATON Polska dbanie o czyste środowisko, zdrowe i bezpieczne warunki pracy wszystkich pracowników oraz współpracowników holdingu zawsze było priorytetem. Bycie liderem wśród producentów ekologicznych, bezpiecznych elementów budowlanych zobowiązuje do stałego promowania zachowań proekologicznych i działań służących zrównoważonemu rozwojowi.

Jako producent materiałów budowlanych CREATON Polska w dużej mierze opiera się na zasobach naturalnych, takich jak minerały, kruszywo, woda czy drewno. Firma koncentruje się na optymalizacji działań, aby stosować i produkować tylko takie systemy i materiały, których wpływ na środowisko jest minimalny i które w jak największym stopniu przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków.

CREATON Polska w trosce o środowisko

Pracownicy CREATON Polska monitorują cały proces wytwarzania produktów. Szczególny nacisk kładą na minimalizowanie jego wpływu na środowisko. Osiągają to poprzez optymalizację procesów produkcyjnych. Maksymalnie wykorzystują energię, a do minimum ograniczają korzystanie z zasobów naturalnych. Firma systematycznie ograniczają emisję i zwiększają recykling wody i odpadów. Prowadzi konsultacje ze środowiskiem lokalnym i partnerami. Działania CREATON Polska są zgodne z zasadami odpowiedzialności społecznej.

Projektowanie przyszłości w CREATON Polska

CREATON Polska to firma śmiało wybiegająca w przyszłość. Pracujący w niej specjaliści na pierwszym miejscu stawiają najwyższą jakość produktów i tworzenie idealnych rozwiązań dla Klientów i Partnerów. Oferują im najlepsze realizacje, które są spełnieniem idei budownictwa zrównoważonego i trwałego. Dzięki takim rozwiązaniom powstają nowoczesne i piękne budynki, które są i będą bezpieczne i funkcjonalne dla obecnych użytkowników i wielu następnych pokoleń. Wprowadzając innowacyjne i energooszczędne technologie, CREATON Polska łączy korzystne efekty ekonomiczne z dbałością o zdrowie i komfort użytkowników.

Deklaracja Środowiskowa EPD

Jako lider na rynku pokryć dachowych, CREATON Polska dąży do zachowania równowagi w środowisku naturalnym. Dowodem na to jest posiadanie Deklaracji EPD. Uzyskanie tego certyfikatu udowodniło, że firma produkuje i sprzedaje wyroby o możliwie najmniejszym negatywnym oddziaływaniu na środowisko. Deklaracja informuje również o tym, że CREATON Polska zobowiązała się do całkowitego ograniczenia wpływu stosowanych systemów produkcji na środowisko naturalne. Firma posiada Deklaracje Środowiskowe EPD dla płyt włóknocementowych EQUITONE [natura], EQUITONE [natura pro], EQUITONE [textura], EQUITONE [pictura] oraz płytek elewacyjnych ceramicznych Tonality.

źródło i zdjęcie: CREATON Polska