Podczas budowy domu można zaoszczędzić

Dodano: wtorek, 09 lutego 2016 13:31

Oszczędzanie można zacząć już na etapie projektowania. Nie może się ono jednak odbywać kosztem jakości materiałów użytych do budowy. Doświadczona ekipa budowlana i wysoka jakość produktów pomogą uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z eksploatacją i ewentualnym remontem budynku.

Budowa domu i świadome decyzje

Do budowy należy podejść świadomie. Warto o budynku myśleć kompleksowo jako o całości składającej się z wielu zależnych od siebie elementów. Jedynie najwyższa jakość produktów w połączeniu z właściwym montażem zagwarantuje bezpieczeństwo i trwałość rozwiązań. Dlatego nie warto oszczędzać na niskojakościowych zamiennikach i korzystać z usług niesprawdzonych ekip budowlanych. Jakość zawsze powinna iść przed ceną.

Budowa domu - taniej nie musi znaczyć gorzej

Jeśli chcemy oszczędzić na budowie domu, musimy po pierwsze wybrać powtarzalny projekt. Bryła powinna być możliwe prosta i niedużych rozmiarów. Brak oryginalności, którą zresztą nie każdy lubi, można zrekompensować sobie kolorystyką elewacji bądź połaci dachu. Warto pamiętać jednak, że zasada "piękno tkwi w prostocie" nie wyszła z mody i proste, minimalistyczne kształty dalej cieszą się uznaniem w oczach architektów.

Dach wizytówką domu

Duży wpływ na wygląd całego budynku ma dach. Jego kolor i kształt zależy nie tylko od indywidualnych upodobań inwestora, ale również od architektury czy stylu budowli. W przypadku dachówek inwestor ma do dyspozycji wiele barw i kształtów, choć obecnie dominują stonowane, ciemne kolory i proste kształty. Cena dachówek zależy od modelu oraz użytej podczas produkcji powłoki - zasadniczo te błyszczące będą droższe od matowych, tak jak to ma miejsce w dachówkach ceramicznych, w których powłoki glazurowane są droższe od angobowanych. Na cenę dachówki może mieć wpływ także kolor. Dachówki ceramiczne w naturalnych barwach, jak miedziana czy czerwona, są tańsze od tych w pozostałych kolorach. W przypadku dachówek betonowych kolor nie ma znacznego wpływu na ich cenę. Inwestor ma też do dyspozycji wiele kształtów betonowego pokrycia - płaska dachówka Teviva, klasyczna Celtycka, uniwersalna Romańska czy asymetryczna Bałtycka BRAAS to tylko niektóre z modeli dostępnych na rynku. Dachówki te produkowane są w technologii CISAR. Trzy warstwy - nośna, wygładzająca i uszlachetniająca - zapewniają trwałość, odporność na zabrudzenia i estetyczny wygląd z charakterystycznym dla tych dachówek delikatnym połyskiem.

Prace budowlane - doświadczenie w cenie

Niezwykle istotne jest, aby prace budowlane wykonywała profesjonalna ekipa z odpowiednim doświadczeniem i znajomością zasad montażu produktów. Często bowiem usterki, które inwestor odkrywa dopiero po zakończeniu budowy, są wynikiem niestosowania się do zasad, które producenci zawierają w instrukcjach montażowych. Istnieje możliwość skorzystania z ekipy z polecenia, jednak nie zawsze mamy w najbliższym otoczeniu kogoś, kto akurat korzystał z takich usług. W przypadku pokryć dachowych, najlepszym wyjściem będzie wynajęcie certyfikowanych dekarzy, których jakość pracy potwierdza producent.

Wyszukiwarka certyfikowanych dekarzy BRAAS znajduje się na stronie: http://www.superdekarz.pl/wyszukiwarka-dekarzy/

źródło i zdjęcie: Monier Braas