FAKRO na paryskich targach BATIMAT

Dodano: poniedziałek, 09 listopada 2015 11:51

Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć firmy FAKRO drugiego w świecie producenta okien dachowych oraz schodów strychowych. Na stoisku nr M82 w pawilonie 5a o powierzchni ponad 200 m2 firma zaprezentowała swe topowe rozwiązania a wśród nich dachowe okno balkonowe FGH-V Galeria, superenergooszczędne okno dachowe FTT U8 Thermo o współczynniku Uw=0,58 m2/K Na targach zaprezentowano także markizy do okien dachowych i pionowych zasilanych energią słoneczną, w których panelu solarnym znajduje się czujnik nasłonecznienia pozwalając na samoczynne opuszczanie lub podnoszenie markizy w zależności od natężenia promieni słonecznych.

Tematem przewodnim stoiska FAKRO są okna do dachów płaskich. Zaprezentowana została cała rodzina tych produktów a wśród nich zasilane energią słoneczną okno DEF Solar, wyłazy typu DRC czy też innowacyjne, prezentowane po raz pierwszy okno oddymiające do dachów płaskich DSF. Największe zainteresowanie zwiedzających przykuwa jednak okno DXW, czyli okno do dachów płaskich, które dzięki specjalnej konstrukcji oraz powłoce antypoślizgowej umożlia swobone proruszanie się po jego powierzchni, tym samym pozwalając na bezproblemowe przemieszczanie się na tarasach czy też dachach. Dzięki temu, że powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu okna te nie tylko tworzą bezpieczną przestrzeń tarasu, którą można użytkować ale również nie zaburzają jego estetyki. Okno DXW zostało docenione przez kapitułę konkursu Innovation Awardsorganizowanego w czasie targów Batimat 2015 nominując produkt FAKRO do ostatniego etapu tego konkursu.

Aby potwierdzić jak bezpiecznymi są okna DXW na stoisku obywają się pokazy akrobaty, który nie tylko jezdzi rowerem po oknach ale również wykonuje na ich powierzchni ewelucje w tym skoki z wysokości ponad 150 cm.

źródło i zdjęcia: Fakro

Firma Fakro