Aquaplast oferuje system komunikacji dachowej

Dodano: wtorek, 04 sierpnia 2015 10:32

Na systemie komunikacji dachowej nie warto oszczędzać. Większość osób, które stwierdzają, że jest to niepotrzebny wydatek i rezygnują ze stopni kominiarskich, już przy pierwszej awarii komina bądź anteny przekonuje się, że były w błędzie.

Poruszanie się po dachu pozbawionym stopni kominiarskich oraz ław może być zarówno niebezpieczne jak i powodować uszkodzenia pokrycia dachowego. Cena naprawy dachu lub zamawianie podnośnika by dostać się do komina, może znacznie przewyższyć koszt komunikacji dachowej. Nie należy też oszczędzać na jakości - gwarantuje ona, że system będzie bezpieczny oraz posłuży nam wiele lat.

Elementy systemu komunikacji, czyli stopnie i ławy kominiarskie, powinny się znaleźć na każdym dachu. Wprawdzie prawo obliguje do montażu tych akcesoriów jedynie inwestorów budujących dach o spadku połaci powyżej 25% oraz pokrytych materiałami łamliwymi, ale doświadczenie pokazuje, że dobry system komunikacji przydaje się także na mniej pochyłych dachach. Rozmieszczenie stopni kominiarskich jest ściśle związane z kątem nachylenia dachu. Na dachach o małym nachyleniu (do 30˚) zalecany jest montaż stopnia w co drugim rzędzie dachówek. Przy pokryciu stromym należy montować stopień w każdym rzędzie.

Stopnie muszą tworzyć "drabinkę" umożliwiającą swobodne poruszanie się po dachu. Wszystkie nasze elementy spełniają kryteria określone przez Europejską Normę EN516. System komunikacji, który oferujemy jest łatwy w montażu oraz gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa. Stopnie i ławy mocowane są na różnych rodzajach wsporników w zależności od rodzaju pokrycia dachowego.

źródło i zdjęcie: Aquaplast

Firma AQUAPLAST