Michał Olszewski mianowany Prezydentem Światowej Federacji Dekarskiej

Dodano: poniedziałek, 18 listopada 2013 11:08

15 listopada 2013 r. podczas 61. Kongresu IFD w Rotterdamie Michał Olszewski został mianowany Prezydentem Światowej Federacji Dekarskiej. Funkcję tą przejął po Gordonie C. Penrose. Władzę będzie sprawował do 2016 r.

Michał Olszewski do tej pory przez 3 lat pełnił funkcję Prezydenta Juniora IFD, zaś zgodnie ze statutem IFD, po 6 latach pracy na rzecz organizacji przejdzie do pełnienia funkcji reprezentacyjnej Prezydenta Seniora i będzie piastował to stanowisko przez kolejne 3 lata. Cała kadencja Michała Olszewskiego w strukturach Zarządu IFD będzie trwać 9 lat.

Nowy prezydent Światowej Federacji Dekarskiej od niemal 30 lat pracuje w zawodzie dekarza, jest także mistrzem blacharstwa i dekarstwa, a także właścicielem firmy dekarskiej. W 1999 r. był jednym ze współzałożycieli Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, a w latach 2009 - 2012 Prezesem Zarządu Głównego PSD.

Nominacja Michała Olszewskiego to niezwykłe wyróżnienie ze strony IFD, nie tylko dla obecnego Prezesa PSD, ale też dla wszystkich członków Stowarzyszenia. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy od 9 lat jest pełnoprawnym członkiem Federacji i od samego początku istnienia konsekwentnie pracowało na swoją pozycję. Polscy dekarze realizują inwestycje w całej Europie i znani są ze swojego profesjonalizmu. Oddanie prezydentury w ręce Polaka to prestiż i uznanie dla wszystkich najlepszych firm dekarskich w naszym kraju, które od 14 lat są członkami Polskiego Stowarzyszenia Dekarskiego.

źródło i zdjęcie: Dekarz & Cieśla