Budownictwo przyszłości z firmą Roben

Dodano: wtorek, 05 lutego 2013 09:34

Podczas tegorocznych targów BUDMA, firma Röben - producent ceramiki budowlanej, prezentowała dwie najpopularniejsze dachówki marki Röben - MONZAplus i Piemont. Firma pokazała na targach nowe barwy obu modeli: dachówkę MONZAplus o brązowej, błyszczącej angobie oraz Piemont w kolorze szarym. W sprzedaży pojawią się one najprawdopodobniej na wiosnę.

Targi BUDMA 2013 odbywały się pod hasłem "Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura". Przyszłość w budownictwie to przede wszystkim wykorzystanie najnowszych technologii i innowacyjnych materiałów. W tym duchu firma Röben prezentowała swój najnowszy, innowacyjny produkt: pustak Thermoziegel TV Plan z wełną mineralną. Na stoisku można było też obejrzeć na żywo nowości z oferty cegieł i płytek importowanych, w tym ciekawe kolory klinkieru ręcznie formowanego.

Tradycyjnie targi były też forum wymiany doświadczeń branżowych oraz rozmów z inwestorami indywidualnymi. W dyskusjach często pojawiał się temat budownictwa energooszczędnego. Nic w tym dziwnego - obecna sytuacja gospodarcza skłania do szukania oszczędnych, ekonomicznych rozwiązań, które zapewnią niskie koszty eksploatacji.

Wiele osób pytało nas, jak tanio, ale dobrze budować domy energooszczędne, relacjonuje Lidia Misiuna, kierownik działu marketingu firmy Röben. Inwestorzy już wiedzą, że początkowo trzeba zainwestować w dobre rozwiązania o dużej termoizolacyjności, by późniejsze utrzymanie budynku było jak najtańsze. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom przedstawiliśmy na targach ścianę z pustaka Thermoziegel z wełną mineralną. Jego współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,07 pozwala osiągnąć bardzo korzystną wartość współczynnika przenikania ciepła, czyli U całego muru: przy zastosowaniu pustaka o grubości 36,5 cm oraz tynku zewnętrznego i wewnętrznego - nawet 0,18 W/m2K, dodaje.

źródło i zdjęcie: Röben

Firma Röben