Rozpoczął się konkurs ISOVER Energy Efficiency Awards

Dodano: poniedziałek, 28 maja 2012 09:25

W obliczu zmieniających się wymogów energetycznych problemy izolacji termicznej domów są niezwykle istotne. Wyzwaniem jest tworzenie wydajnych rozwiązań, przyczyniających się do poprawy efektywności energetycznej budynków. Trwa przyjmowanie konkursowych zgłoszeń.

W Europie 40% energii zużywają budynki. Gwarancją wysokiego standardu energetycznego budynku jest odpowiednie zabezpieczenie przed stratami ciepła. Izolacja stanowi aż 78% całego potencjału redukcji zużycia energii. Odnawiane i nowe budynki mogą sprostać obowiązującym dla obiektów niskoenergetycznych normom dzięki doskonałej wiedzy technicznej projektantów i architektów.

Celem konkursu 2013 ISOVER Energy Efficiency Awards jest nagrodzenie renowacyjnych i budowlanych projektów, najbardziej innowacyjnych pod względem efektywności energetycznej. Do tegorocznej edycji konkursu ISOVER Energy Efficiency Awards zostaną zakwalifikowane projekty wykazujące się znaczną oszczędnością energii, w których wykorzystano przynajmniej jeden produkt ISOVER.

W przypadku nowych budynków projekty muszą spełniać wymagania energetyczne stawiane obiektom niskoenergetycznym. W obiektach poddawanych renowacji podstawowym wymogiem jest przynajmniej dwukrotne zmniejszenie zużycia energii w porównaniu do pomiarów sprzed modernizacji.

2013 Energy Efficiency Best of Awards - ISOVER"Konkurs jest tak naprawdę wypadkową codziennej działalności ISOVER. Odnosi się z jednej strony do ochrony środowiska naturalnego, z drugiej zaś do poprawy komfortu w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Remontowanie budynków zgodnie z dzisiejszymi standardami efektywności energetycznej może w ciągu roku zredukować łącznie zużycie energii o ponad 20%. Dlatego szukamy projektów poprawiających standard energetyczny obiektów budowlanych, jednocześnie zwiększając komfort ich użytkowania", mówił Menadżer Rozwoju Rynku ISOVER - Henryk Kwapisz.

Nadsyłane projekty oceniać będzie profesjonalne jury, składające się z autorytetów i ekspertów technicznych. Na polskich laureatów konkursu 2013 ISOVER Energy Efficiency Awards czekają trzy nagrody pieniężne: I nagroda - 3000 zł, II nagroda - 2000 zł, III nagroda - 1000 zł. Dwuosobowa reprezentacja zwycięzców będzie uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród. Uroczystość ta odbędzie się w czerwcu 2013 r. w Dublinie w Irlandii.

Najlepsze projekty trafią do księgi "Best Of Book", promującej rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną budynków. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 30 września 2012 r. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są w serwisach internetowych www.isover-eea.com oraz www.isover.pl.

źródło i zdjęcia: isover.pl

Firma Euronit