Materiały izolacyjne a jakość domu

Dodano: poniedziałek, 05 marca 2012 07:51

Budując dom, nie warto oszczędzać na materiałach izolacyjnych. Od rodzaju zastosowanych produktów zależy bowiem jakość domu, a co za tym idzie warunki i komfort naszego mieszkania. Odpowiednia termoizolacja pozwoli również znacznie zredukować koszty utrzymania budynku.

Materiały izolacyjne stanowią swoistego rodzaju elementy składowe "DNA domu". Termoizolacja, którą w szerokim znaczeniu rozumuje się jako ocieplenie zewnętrzne budynku jak i przegród wewnętrznych, stanowi jeden z istotniejszych składników "kodu genetycznego" tegoż budynku.

Wybór optymalnej technologii izolacyjnej jest nośnikiem jakości domu zarówno w obszarze energooszczędności, zdrowia, jak i ochrony środowiska. Kompleksowym rozwiązaniem izolacyjnym, które spełnia te wymogi jest naturalna wełna mineralna nowej generacji w technologii ECOSE® firmy Knauf Insulation.

Przeznaczona zarówno do izolacji cieplnej i akustycznej, posiada doskonałe parametry techniczne, jest bardziej trwała i wytrzymała, zapewnia ochronę przeciwpożarową, spełnia normy zdrowia i bezpieczeństwa (wełna miła w dotyku i mniej pyląca). Posiada certyfikaty jakości oraz oznakowanie CE w Europie. Wełna mineralna ECOSE® Technology została opracowana  w trosce o środowisko i ekologię.

Wszystkie wyroby z wełny mineralnej posiadają wysoką zawartość materiałów wtórnych i odnawialnych, przez co spełniają najwyższe wymogi budownictwa zrównoważonego. Ponadto są pozbawione szkodliwych dla człowieka i środowiska substancji takich jak formaldehydy czy fenole.

"Budowa domu jest przedsięwzięciem długofalowym, stąd też warto jest inwestować w energooszczędne i sprawdzone rozwiązania, wykorzystywać wysokiej jakości materiały budowlane, które nie tylko będą bezpieczne dla zdrowia i środowiska, ale też pozwolą na zaoszczędzenie i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku. Koszty ogrzewania domu energooszczędnego są niższe niż w przypadku budynku wybudowanego w technologii standardowej. Budynek energooszczędny powinien zużywać o 25-50% mniej energii niż tradycyjny" - zaznacza Rafał Janiszewski, Specjalista ds. Rozwoju Rynku Knauf Insulation.

Zatem prawidłowy dobór, jakość systemu izolacji oraz jej fachowe wykonanie, nie tylko pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku, ale zapewni utrzymanie optymalnej temperatury bez względu na porę roku, a także na efektywne wykorzystanie energii oraz komfort cieplny.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Knauf, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Knauf