Zastosowanie technik trójwymiarowych w szkoleniach Fakro

Dodano: piątek, 24 lutego 2012 10:02

Fakro jest jedną z najbardziej innowacyjnych polskich firm. Potwierdzeniem tego są wysokiej jakości pionierskie produkty wytwarzane przez sądecką spółkę oraz nowatorskie szkolenia organizowane od ponad 13 lat przez przedstawicieli Fakro. W specjalistycznych warsztatach, które wspomagane są nowoczesnymi technikami prezentacji 3D, biorą udział zarówno polscy fachowcy jak i dekarze z całej Europy.

"Rocznie Fakro szkoli kilka tysięcy fachowców. Bezpłatne zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród dekarzy" - mówi  Paweł Kołbon, szef Działu Szkoleń Fakro, i dodaje: "w 2010 r. wprowadziliśmy nową, trzystopniową formułę spotkań ze specjalistami naszej firmy, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ze względu na panujące warunki atmosferyczne dekarze mają mniej pracy. Zajęcia pierwszego stopnia są prowadzone od połowy stycznia do końca marca. Ich uczestnicy zdobywają teoretyczną wiedzę na temat produktów i uczą się podstaw montażu okien dachowych. Każdy dekarz otrzymuje pakiet materiałów szkoleniowych i "Legitymację Fachowca", która stanowi przepustkę do udziału w kolejnych zajęciach."

W okresie od połowy października do końca grudnia organizowane są szkolenia drugiego stopnia, które odbywają się również w terenie. Ich celem jest zapoznanie dekarzy ze sposobami montażu okien dachowych w zespoleniach modułowych oraz kolankowych.

Ostatni, trzeci stopnień szkolenia, organizowany jest w siedzibie głównej firmy Fakro w Nowym Sączu. Dla adeptów sztuki dekarskiej jest to dobra okazja do zapoznania się z pełną ofertą produktową spółki oraz procesem produkcyjnym. Uczestnicy tego etapu szkolenia mogą dowiedzieć się również w jaki sposób są projektowane oraz badane produkty sądeckiej firmy.

"Nasi goście nie kryją wrażenia, jakie robi na nich zaawansowanie technologiczne naszego przedsiębiorstwa. Największą atrakcją dla uczestników szkoleń jest zastosowanie w prezentacjach projekcji trójwymiarowej" - stwierdza Kołbon i tłumaczy: "Fakro jest jedyną polską firmą z branży budowlanej, która wykorzystuje technikę 3D do prezentacji produktów. W ten sposób płaskie, często abstrakcyjne rysunki zamieniają się w interaktywne modele przestrzenne, co umożliwia oglądającym szczegółowe poznanie zastosowanych w oknach dachowych Fakro rozwiązań konstrukcyjnych i szczegółów technicznych. W przypadku tradycyjnych prezentacji jest to nieosiągalne."

W szkoleniach organizowanych przez firmę Fakro, oprócz polskich fachowców, udział biorą dekarze z całej Europy. "Widok nowoczesnego, innowacyjnego przedsiębiorstwa, które niejednokrotnie pod względem technologicznym przewyższa zakłady np. w Niemczech i Anglii diametralnie zmienia wyobrażenie o Polsce oraz polskich firmach i jej produktach. Nasi zagraniczni goście nabierają przekonania, że mają do czynienia z produktem innowacyjnym o najwyższej jakości." - reasumuje Kołbon.

Warto podkreślić, że szkolenia Fakro nie są adresowane jedynie do profesjonalistów. Sądecka firma w ramach Programu Edukacji Budowlanej edukuje również uczniów szkół budowlanych.

Rocznie centralną siedzibę Fakro w Nowym Sączu odwiedza 2,5 tys. specjalistów branży budowlanej, zaś w szkoleniach organizowanych przez firmę uczestniczy ok. 10 tys. osób.

Więcej informacji na temat szkoleń sądeckiej spółki, jakie odbędą się w 2012 r., można uzyskać w Dziale Szkoleń Fakro pod nr. tel. 18 414 01 21, lub bezpośrednio od przedstawicieli firmy we wszystkich regionach Polski.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Fakro, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Fakro

Firma Fakro