TYTAN POLSKIEGO SPORTU 2012 dla Ryszarda Boska

Dodano: piątek, 20 stycznia 2012 09:55

Statuetka TYTANA SPORTU jest cykliczną nagrodą, przyznawaną najwybitniejszym polskim sportowcom przez przedstawicieli branży budowlanej. Uhonorowany wyróżnieniem za 2012 r. Ryszard Bosek jest wybitnym polskim siatkarzem, mistrzem olimpijskim z 1976 r.

Uroczyste wręczenie tegorocznemu laureatowi nagrody TYTAN POLSKIEGO SPORTU 2012 odbędzie się w czwartek 26 stycznia 2012 r., w pawilonie Nr 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas targów BUDMA i XI Ogólnopolskiego Kongresu Dekarzy.

Wyróżnienie statuetką TYTAN POLSKIEGO SPORTU w 2011 r. przyznano Władysławowi Kozakiewiczowi, mistrzowi olimpijskiemu i rekordziście świata w skoku o tyczce. Na uroczystej gali w warszawskim Hotelu Sheraton obecni byli m. in. przedstawiciele rządu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz wybitni polscy sportowcy.

W 2012 r. Kapituła Nagrody pod przewodnictwem Andrzeja Ulfiga, prezesa zarządu firmy Selena SA, zadecydowała o przyznaniu nagrody TYTAN POLSKIEGO SPORTU 2012 Ryszardowi Boskowi. Legendarny polski siatkarz był członkiem złotych drużyn siatkarzy z Meksyku i Montrealu, czołowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Huberta Wagnera.

Jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii urodził się 12 kwietnia 1950 r. w Kamiennej Górze. W 1969 r. ukończył Technikum Przemysłu Szklarskiego w Wołominie 1969, a następnie przez kilka lat studiował na bielańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

W latach 1969-1986 Ryszard Bosek wystąpił 359 razy w polskiej reprezentacji siatkarzy. Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako trener w Padwie, Milowicach i Częstochowie, gdzie z drużyną AZS zdobył w 1990 r. tytuł mistrza Polski. W latach 2000-2001 był trenerem narodowej reprezentacji siatkarzy mężczyzn.

Obok złotego medalu polskich piłkarzy na igrzyskach w Monachium w 1972 r., złoty medal olimpijski polskiej drużyny siatkarzy w Montrealu w 1976 r. jest do dzisiaj jedynym takim medalem polskich sportowców w grach zespołowych. Ryszard Bosek był czołową postacią polskich drużyn siatkówki zdobywających olimpijskie złoto w roku 1976 i złoty medal mistrzostw świata w 1974 r. w Meksyku.

W składzie kapituły decydującej o przyznaniu statuetki TYTANA POLSKIEGO SPORTU 2012 znaleźli się również:

  • Krzysztof Domarecki - honorowy przewodniczący,
  • Robert Klos (Forum Branżowe) - członek,
  • Andrzej Kowalski (Związek Montażystów Stolarki) - członek,
  • Mieczysław Kutyła (Stowarzyszenie Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych),
  • Michał Olszewski (Polskie Stowarzyszenie Dekarzy) - członek,
  • Małgorzata Walczak (Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o) - członek,
  • Paweł Wróblewski (Polskie Okna i Drzwi) - członek.

Decyzji o ustanowieniu przez organizatorów z branży budowlanej nagrody TYTAN POLSKIEGO SPORTU przyświecała idea pokazania analogii między sukcesem sportowym i biznesowym. W obu przypadkach dominującymi cechami powinny być gra fair play, systematyczna i ciężka praca, pozytywne emocje, konsekwencja w działaniu oraz satysfakcja z osiąganych wyników.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Selena SA

Firma Selena SA