Okno dachowe Fakro docenione w Hiszpanii

Dodano: wtorek, 13 grudnia 2011 07:16

Okno dachowe FTT U8 Thermo, którego producentem jest sądecka firma Fakro, zostało wyróżnione w hiszpańskim konkursie architektonicznym organizowanym przez renomowany miesięcznik branżowy NAN. Jury konkursu doceniło bardzo wysoki poziom izolacyjności termicznej tego produktu.

"Nagroda NAN w Architekturze i Budownictwie 2011" została wręczona firmie Fakro na podstawie opinii specjalistów związanych z największymi hiszpańskimi korporacjami budowlanymi.

Innowacyjne okno dachowe FTT U8 Thermo, które montowane jest wraz z kołnierzem uszczelniającym EHV-AT Thermo oraz pakietem kołnierzy izolacyjnych XDK, zostało docenione za znakomite parametry termoizolacyjności. Za sprawą niezwykle niskiego współczynnika przenikania ciepła, który kształtuje się na poziomie Uw=0,58 W/m2K, produkt sądeckiej spółki jest najbardziej energooszczędnym oknem dachowym dostępnym na rynku.

Zdaniem jury konkursu wysoki poziom izolacyjności termicznej Thermo gwarantuje dużą oszczędność energii, co z kolei sprawia, że okno dachowe firmy Fakro należy uznać za przyjazne środowisku.

O wyróżnienie "Nagrody NAN w Architekturze i Budownictwie 2011" walczyło sto siedemdziesiąt projektów architektonicznych oraz ponad sześćdziesiąt innowacyjnych produktów związanych z budownictwem.

Współorganizatorem konkursu była hiszpańska grupa wydawnicza TPI zajmująca się upowszechnianiem specjalistycznej informacji technicznej. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 30 listopada 2011 r. w Barcelonie. Wyróżnienie odebrał dyrektor handlowy Fakro Spain Urbano Valles.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Fakro, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Fakro

Firma Fakro