Fakro w gronie najbardziej innowacyjnych firm w Polsce

Dodano: poniedziałek, 10 października 2011 10:21

Na liście dwudziestu jeden najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, która przygotowywana jest przez tygodnik Wprost, znalazło się Fakro. Nowosądecki producent okien dachowych uplasował się na wysokiej, trzeciej pozycji. Tworząc ranking, redaktorzy tygodnika chcieli nagrodzić te firmy, które w sposób priorytetowy traktują inwestycje w innowacje.

Zestawienie tygodnika Wprost powstało na podstawie listy 500 najbardziej innowacyjnych spółek w Polsce przygotowanej przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Fakro uplasowało się za Polpharmą - spółką farmaceutyczną, oraz Comarchem - producentem oprogramowania komputerowego.

Jak podkreślają redaktorzy tygodnika, w rankingu najbardziej innowacyjnych firm w Polsce znalazły się spółki, które poprzez inwestycje w innowacyjne rozwiązania zdobywają przewagę konkurencyjną i tym samym przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Dzięki nowoczesnym technologiom polski rynek staje się bardziej konkurencyjny na arenie międzynarodowej.

Najbardziej innowacyjne firmy według tygodnika Wprost zostały wyróżnione statuetką INNOWATORA. Wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej Gali w Warszawie, w siedzibie Business Centre Club.

Przedstawiciele Fakro zaznaczają, że firma ta od początku swojego istnienia stawia na innowacyjność. W nowoczesnym ośrodku badawczo-rozwojowym nowosądecki producent okien dachowych zatrudnił ponad 70 konstruktorów. Spółka posiada na swoim koncie blisko 90 zgłoszeń patentowych. Fakro jest firmą, która eksportuje nie tylko swoje produkty do wielu krajów świata, ale i również myśl twórczą polskich inżynierów.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Fakro, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Fakro

Firma Fakro