FAKRO wśród najbardziej innowacyjnych polskich firm

Dodano: poniedziałek, 15 listopada 2010 10:42

FAKRO - producent okien dachowych znalazł się w gronie sześćdziesięciu najbardziej innowacyjnych polskich firm rankingu dziennika "Rzeczpospolita" - Lista 2000, uzyskując 23 lokatę.

26 października w siedzibie redakcji dziennika Rzeczpospolita w Warszawie ogłoszono listę laureatów prestiżowego rankingu, który pozycjonuje firmy uwzględniając m.in. wydatki na działalność badawczo-rozwojową, uzyskane patenty, funkcjonowanie wyodrębnionego działu działu B+R oraz opracowanie produktu, który nie ma odpowiednika za granicą.

"Wysoka pozycja FAKRO w prestiżowym rankingu "Rzeczpospolitej" jest potwierdzeniem naszej przynależności do grona najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw" popodkreśla dyrektor Działu Badań i Rozwoju FAKRO Henryk Musiał. "Ten sukces to zasługa inżynierów konstruktorów - autorów kilkudziesięciu zgłoszeń patentowych zawierających nowatorskie rozwiązania. W większości owocują one przyznanymi patentami. Nasze przedsiębiorstwo, które w ciągu kilkunastu lat osiągnęło pozycję wicelidera światowego rynku okien dachowych, to firma eksportująca do wielu krajów świata nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów. Rozwiązania technologiczne FAKRO wytyczają nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na całym świecie".

Całość prac nad przygotowaniem listy innowacyjnych firm 2010 koordynowali eksperci ze środowisk naukowych i gospodarczych o uznanym dorobku jeśli chodzi o badania nad innowacyjnością i zarządzaniem własnością intelektualną. Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Fakro, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: fakro.pl

Firma Röben