Potrójny Lider stolarki

Dodano: środa, 18 listopada 2015 11:29

Centrum Analiz Branżowych przyznało Grupie VELUX i spółkom siostrzanym trzy tytuły Lidera Stolarki, w następujących kategoriach: rynek okien dachowych, produkcja okien drewnianych, eksport okien.

Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym eksporterem i producentem okien w Polsce. Ich silną pozycję potwierdzają przychody, które w 2014 r. wyniosły ponad 1,43 mld złotych. Grupa VKR, będąca właścicielem marki VELUX, działa na polskim rynku już od 25 lat za pośrednictwem kilku spółek produkcyjnych i handlowych. Na podstawie rankingu wyników sprzedażowych Centrum Analiz Branżowych przyznało Grupie VKR trzy tytuły Lidera Stolarki. Jeden otrzymała spółka handlowa VELUX Polska w kategorii Lider rynku okien dachowych, dwa zaś spółka produkcyjna Dovista, w kategoriach Lider produkcji okien drewnianych, a także Lider eksporter okien. Podczas uroczystej Gali Liderów Stolarki pamiątkowe dyplomy w imieniu wszystkich spółek odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Niewątpliwie w branży stolarki jesteśmy ważnym graczem, biorąc pod uwagę nie tylko skalę działalności i wartość eksportu, ale także wielkość zatrudnienia i wpływ ekonomiczny, jaki wywieramy na polską gospodarkę. W zakładach Grupy VELUX i jej spółek siostrzanych pracuje obecnie blisko 3500 osób, czyli co czwarty pracownik zatrud­niany na świecie przez Grupę VKR. W Gnieźnie, Na­mysłowie i Wędkowach jesteśmy największym pracodawcą i nadal zwiększamy skalę produkcji, a co za tym idzie również zatrudnienie i eksport. Nasza działalność produkcyjna wpływa na rozwój i tworzenie miejsc pracy u polskich dostawców towarów i usług. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba polskich dostawców wzrosła 4-krotnie, a w wspólne obroty handlowe aż 5-krotnie. Nasza sprzedaż na eksport to około 1/5 wartości całego sektora stolarki, powiedział Jacek Siwiński, dyrektor Generalny VELUX Polska.

"Lider Rynku Stolarki" to prestiżowy ranking organizowany przez Centrum Analiz Branżowych, firmę badawczą, która specjalizuje się w analizie rynku stolarki budowlanej w Polsce. Tytuły Lider Rynku Stolarki są przyznawane w oparciu o wyniki sprzedaży firm z sektora stolarki. Tegoroczna już VIII Gala Liderów Rynku Stolarki odbyła się w siedzibie Business Center Club w Warszawie, dyplomy wręczono w 19 segmentach. Uroczystości towarzyszyło kolejne spotkanie biznesowego klubu Forum 100, w którym uczestniczą prezesi największych firm sektora stolarki.

Niedawno Grupa VELUX świętowała swoje 25-lecie w Polsce tej okazji przygotowała raport "VELUX & Polska", który podsumowuje obecność Grupy VELUX i spółek siostrzanych w Polsce, zarówno w obszarze biznesowym jak również ekonomicznym i społecznym.

źródło i zdjęcie: Velux

Firma VELUX Polska