Kolektor marki Buderus otrzymał nagrodę "iF product design award 2012"

Dodano: poniedziałek, 18 czerwca 2012 10:25

Jurorzy Industrie Forum Design e.V. w Hanowerze docenili wzornictwo kolektora płytowego marki Buderus. Nagrodzony produkt reprezentuje najnowszą generację kolektorów słonecznych przeznaczonych do podgrzewania wody i wspomagania centralnego ogrzewania.

"Nagroda dla kolektora Logasol SKN 4.0 dowodzi, że także w branży grzewczej - poza techniką - wzornictwo odgrywa coraz ważniejszą rolę", powiedział Luc Geerinck, dyrektor ds. marketingu Buderus Niemcy. Kolektor słoneczny Logasol SKN 4.0 marki Buderus po raz pierwszy został zaprezentowany w 2011 r. Otrzymał nagrodę "iF product design award 2012" dzięki estetycznemu rozwiązaniu, w którym przez przejrzystą taflę bezpiecznego szkła widać aluminiowy, pełnopowierzchniowy absorber z biegnącymi pionowo spawami wykonanymi w technologii ultradźwiękowej.

Rama i tylna płyta kolektora są wykonane w formie jednoczęściowej wanny z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, co zdaniem jury sprawia, że kolektor ma wyjątkowo smukłą i elegancką sylwetkę. Pokrywa kolektora ze szkła słonecznego jest zespolona z wanną, dzięki czemu konstrukcja jest odporna na działanie czynników pogodowych. Nowy kolektor płytowy waży poniżej 40 kilogramów i dzięki zintegrowanym uchwytom jest łatwy w transporcie.

Kolektory słoneczne Buderus Logasol SKN 4.0 są przeznaczone do montażu bezpośrednio w dachu, na elewacji lub na dachu płaskim, a także do montażu nad dachem. Specjalny system do montażu kolektorów na dachu został ulepszony. W celu ułatwienia dostępu, elementy skręcane zostały przechylone na bok, mocowanie jest dzięki temu ukryte pod kolektorem i nie jest już widoczne z przodu. Kolorowe oznaczenia wskazują, czy instalacja została przeprowadzona prawidłowo. Konfekcjonowane rozwiązania pakietowe oferowane przez Buderus pomagają instalatorom zintegrować instalację słoneczną z systemem grzewczym.

Kolektory słoneczne Logasol SKN 4.0 zostały wprowadzone do oferty Buderus Technika Grzewcza i są dostępne w sprzedaży od czerwca br. Marka Buderus, należy do działu Bosch Technika Grzewcza.

źródło i zdjęcie: Buderus Technika Grzewcza