FAKRO Filarem Polskiej Gospodarki 2011

Dodano: czwartek, 26 kwietnia 2012 12:55

Redakcja "Pulsu Biznesu" przyznała nowosądeckiemu przedsiębiorstwu prestiżową nagrodę w uznaniu roli, którą odgrywa w budowaniu siły polskiej gospodarki. Dynamiczny rozwój firmy FAKRO i sukcesy na międzynarodowych rynkach umożliwiają tworzenie nowych miejsc pracy.

Agencja badawcza TNS Pentor corocznie opracowuje ranking firm odnoszących sukcesy na polskim rynku. Ostatecznych zwycięzców wyłaniają samorządowcy, których agencja prosi o wskazanie w każdym z województw przedsiębiorstw pełniących w regionie ważną rolę gospodarczą, społeczną i ekonomiczną. Firmy uznawane za Filary Polskiej Gospodarki przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości w danym regionie oraz angażują się w aktywizację lokalnej społeczności.

Drugie miejsce w rankingu Filary Polskiej Gospodarki 2011 - FAKROFirma FAKRO została Filarem Polskiej Gospodarki 2011 jako innowacyjne przedsiębiorstwo, które inwestuje w najnowsze technologie i oferuje wysokospecjalistyczne miejsca zatrudnienia. Szansę zawodowego rozwoju otrzymują menadżerowie nowych produktów, specjaliści sprzedaży na rynki krajowe i zagraniczne, technolodzy maszyn i konstruktorzy oraz specjaliści do spraw marketingu i zarządzania.

Od kilku lat FAKRO realizuje projekt edukacji ekonomicznej - "Inteligentny Portfel". Przedsięwzięcie to ma na celu przybliżenie polskiemu społeczeństwu podstawowych pojęć związanych z ekonomią. Każdy obywatel powinien rozumieć zasady funkcjonowania państwa. Wiedza na temat tego czym jest PKB i budżet państwa, a także od czego zależy wysokość wynagrodzeń i rozwój gospodarczy kraju, pozwoli w efekcie wziąć za to odpowiedzialność.

Projekt edukacji ekonomicznej upowszechnia Fundacja "Pomyśl o przyszłości", która w internetowym serwisie www.pomysloprzyszlosci.org zamieszcza opracowanie będące odpowiedzią na pytanie dlaczego w Polsce zarabiamy cztery razy mniej niż w krajach Europy Zachodniej.

Uroczystość wręczania nagród Filary Polskiej Gospodarki 2011FAKRO wspiera realizację projektu inwestycyjnego pod nazwą "Siedem Dolin". Jest to działanie na rzecz społeczności lokalnej, zakładające wybudowanie ośmiu nowych wyciągów i tras narciarskich łączących stacje Wierchomla, Jaworzyna, Słotwiny z Doliną Roztoki i Łosia. Przewidziane jest także stworzenie kilkudziesięciu kilometrów tras narciarstwa biegowego, trasy saneczkowe oraz stoki do trikke-ski.

Dzięki tej inwestycji na Sądecczyźnie powstanie co najmniej 2 tys. nowych miejsc pracy. Nowe miejsca pracy w sektorze turystycznym oznaczają tworzenie wartości dodanej, przekładającej się na gospodarczy wzrost naszego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy FAKRO, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: FAKRO

Firma Fakro