Kończy się remont wieży olsztyńskiego ratusza

Dodano: poniedziałek, 24 października 2011 10:48

Prace dekarskie na wieży olsztyńskiego ratusza, które trwają już kilka miesięcy, dobiegają do końca. Jak przewidują władze Olsztyna oraz wykonawca inwestycji, remont ma się zakończyć jeszcze w październiku 2011 r.

Jak twierdzą urzędnicy miejscy, remont wieży olsztyńskiego ratusza był jedną z priorytetowych inwestycji miasta. Obiekt ten nie był odnawiany od dziesięciu lat, zaś jego obecny stan stwarzał zagrożenie dla urzędników pracujących w ratuszu oraz dla mieszkańców, którzy przechodzili w pobliżu budowli.

Remont wieży olsztyńskiego ratusza toczy się pod okiem konserwatora zabytków, ponieważ budynek urzędu miejskiego jest wpisany do rejestru zabytków. W czasie prac wieża została wyłączona całkowicie z użytku. Jak tłumaczy Hanna Mikulska-Bojarska, sekretarz miasta, jedynymi osobami, które mogą przebywać na wieży są pracownicy wykonawcy inwestycji oraz zegarmistrz.

W czasie prac konserwatorskich, których wartość wyniosła 635 tys. zł, wymieniono już m.in. pokrycie dachowe oraz system orynnowania. Ponadto pracownicy wykonawcy zadbali o odpowiednią ochronę odgromową obiektu oraz odnowili jego instalację przeciwpożarową.

źródło: olsztyn.wm.pl
zdjęcie: Grzegorz Wadowski