DachyB2B / Wydarzenia / Gospodarka / Koniec programu MdM

Koniec programu MdM

Dodano: środa, 29 listopada 2017 08:29
Koniec programu MdM

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla Młodych (MdM). Dotychczas, od 2014 r., skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

Program MdM cieszy się dużą popularnością. Tymczasem pula środków do wykorzystania w ramach programu jest ograniczona. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy w zakupie pierwszego mieszkania, powinny już teraz wybrać sobie nieruchomość i jak najszybciej zacząć kompletować wymagane dokumenty.

Wnioskodawca nie powinien mieć więcej niż 35 lat ani posiadać żadnej innej nieruchomości. Oczywiście w przypadku rodzin z trójką lub większą liczbą dzieci warunki te są trochę inne. Także nieruchomość musi spełniać określone kryteria. Mieszkanie nie może być większe niż 75 m2, a powierzchnia domu nie może przekraczać 100 mkw, mówi Anna Meunier, dyrektor Biura Kredytów Mieszkaniowych Banku Pekao SA.

Szczególnie osoby zamierzające kupić mieszkanie na rynku pierwotnym muszą wiedzieć, że dokumentem, który trzeba dołączyć do wniosku o dofinansowanie w programie MDM, nie jest umowa rezerwacyjna.

Najlepiej jest załączyć umowę deweloperską, jednak jeżeli jej nie mamy, to nic się nie stało. Należy uzyskać od dewelopera prospekt informacyjny z tzw. częścią indywidualną, w której to określone są parametry dotyczące naszej wybranej nieruchomości. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy parametry mieszkania są zgodne na wszystkich dokumentach i czy dokumenty te są poprawnie wypełnione, oraz właściwie wypisać wniosek o dofinansowanie, podkreśla ekspertka.

źródło i zdjęcie: InfoWire.pl