Naprawa dachu ważnej hali sportowej w Gorzowie Wielkopolskim

Dodano: środa, 22 lutego 2012 08:18

Hala sportowa, w której mecze rozgrywa pierwszoligowy zespół szczypiornistów GSPR Gorzów Wielkopolski, wkrótce przejdzie remont. Uszkodzona konstrukcja dachowa, będąca przyczyną zamknięcia obiektu w czerwcu 2011 r., zostanie naprawiona. W lutym 2012 r. władze miejskie ogłosiły przetarg w tej sprawie. Firmy zainteresowane inwestycją mogą składać swoje oferty do 5 marca br.

Znajdująca się przy Szkole Podstawowej nr 20 hala sportowa została wyłączona z użytkowania ze względu na wybrzuszenia, jakie pojawiły się na suficie obiektu. Ponadto ze stalowej konstrukcji stropodachu wypadło kilka śrub, w wyniku czego Adam Migdalczyk, powiatowy inspektor budowlany, po przeprowadzeniu inspekcji obiektu zdecydował się go zamknąć.

Jak informuje Anna Zaleska, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu, po zakończeniu przetargu na remont hali, władze miasta jeszcze w marcu br. będą chciały podpisać umowę z wykonawcą, który przystąpi do naprawy dachu. Trzy miesiące, to maksymalny czas trwania robót budowlanych - dodaje Zaleska.

Remontu dachu z niecierpliwością wyczekują piłkarze GSPR-u Gorzów Wielkopolski, dla których  hala sportowa jest areną rozgrywania spotkań. Obecnie sportowcy zmuszeni są korzystać z innych obiektów.

Na remont uszkodzonej konstrukcji dachu, co stanowić będzie pierwszy etap robót budowlanych, władze miejskie przeznaczyły 550 tys. zł. Z kolei druga część prac zaplanowanych przez urzędników będzie polegała na zabezpieczeniu połaci przed przesączaniem wody.

źródła: 66-400.pl, bip.gorzow.pl
zdjęcie: gorzow.pl