Galeco - Narożniki regulowane

Galeco to bogata oferta innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów rynnowych i dekoracyjnych wykończeń okapów. Połączenie najnowszych technologii produkcji z iepowtarzalną estetyką, sprawiło, że marka Galeco stała się synonimem jakości i trwałości.

Idealne dopasowanie systemu rynnowego do bryły budynku to nie lada wyzwanie. Dotychczas każdy chcąc uzyskać na dachu nietypowy kąt montażu musiał zdejmować miarę na placu budowy, a następnie poprzez firmę handlową kontaktować się z producentem i czekać na produkt finalny, który nierzadko odstawał od oczekiwań i nie pasował idealnie. Poza tym oczekiwanie na tego typu element jest bardzo czasochłonne co powoduję wstrzymanie prac dekarskich generując dodatkowy koszt montażu.

Dlatego też, firma Galeco wprowadziła do swojej oferty dwa innowacyjne produkty - pierwsze na rynku narożniki zewnętrzne regulowane w systemach z PVC i STALI, dzięki którym od ręki dostępny jest łuk, który w zależności od kąta dachu można w prosty sposób samodzielnie zainstalować.

Narożnik regulowany w systemie Galeco STAL

Produkt składa się z dwóch części (regulowanej i bazowej), przeciętych symetrycznie pod kątem 45°. Obie połówki standardowo posiadają uszczelki o szerokości 70 mm oraz kluczykowy system montażu. Wsunięcie połówki regulowanej w bazową pozawala uzyskać interesujący nas kąt w przedziale od 105° do 135°. Co warte podkreślenia, narożnik regulowany możemy ręcznie dociąć, dzięki czemu pożądany kąt zwiększy się aż do 165°. Pomiędzy obie połówki narożnika wprowadzamy specjalny klej uszczelniający, natomiast same połówki łączymy na zakładkę listkami montażowymi. Specjalnie zaprojektowane otwory umożliwiają dodatkowe zespolenie listków za pomocą nitów.

Narożnik regulowany w systemie Galeco PVC

Podobnie do narożnika regulowanego w systemie Galeco STAL, produkt składa się wyjściowo z dwóch części (regulowanej i bazowej). Na powierzchni części bazowej znajdują się linie oznaczające kąty rozwarcia narożnika. W celu otrzymania interesującego nas kąta docinamy ręcznie część azową, przedział kąta w zależności od naszych potrzeb kształtuje się od 90° do 150°. Po otrzymaniu właściwego kąta rozwarcia obie połówki łączymy za pomocą kleju do PVC. Oprócz korzyści wynikających ze skrócenia czasu montażu, zastosowanie nowego narożnika firmy Galeco generuje korzyści finansowe.

Wynika to z faktu, że przy uszczelkowym połączeniu narożnika z rynną nie ma potrzeby stosowania łączników co obniża koszt całego systemu. Od dziś stosując nowe narożniki firmy Galeco w systemie STAL i PVC, wykonawca zyskuje:

  • czas - zastosowanie nowych produktów Galeco pozwoli znacznie skrócić czas wykonania inwestycji w porównaniu z zastosowaniem produktów konkurencyjnych.
  • precyzję - wyeliminowanie pomyłek w ustalaniu właściwego kąta narożnika.
  • pieniądze - narożniki regulowane wyposażone są w uszczelki co eliminuje konieczność stosowania dwóch łączników podnoszących cenę produktu.

Galeco