Velux - okna do poddaszy, świetliki, wyłazy

Okna do poddaszy Velux dostarczają darmowej energii do wnętrza domu, wpuszczają świeże powietrze, naturalne światło i ciepło promieniowania słonecznego obniżając tym samym wydatki na energię. Velux wyposaża swoje okna w szyby z hartowanego i klejonego szkła - dzięki temu są one bezpieczne oraz odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Zastosowanie:

Produkty przystosowane do instalacji we wszelkich typach pokryć dachowych; zalecany kąt nachylenia dachu:

● okna obrotowe oraz wyłazy dachowe - od 15 do 90°
● okna uchylno-obrotowe - od 20 do 55°
● świetliki tunelowe - od 15 do 60°
● okna do płaskiego dachu - od 0 do 15°.

Charakterystyka:

Rodzaje: okna obrotowe, okna uchylno-obrotowe, okna elektryczne, okna elektryczne na baterię słoneczną, okna służące jako wyjście ewakuacyjne, balkon dachowy, elementy doświetlające, okna fasadowe i kolankowe, świetliki tunelowe, system doświetleń dachów płaskich, wyłazy, kolektory słoneczne, okna do płaskiego dachu.

Materiał:

● okna - drewno sosnowe: klejone warstwowo, ciśnieniowo impregnowane, wielokrotnie lakierowane lub drewno sosnowe pokrywane ciśnieniowo poliuretanem, w kolorze białym (okno GGU, GGU Integra, GPU, GHU)
● kołnierze uszczelniające - aluminium, miedź, tytan cynk
● wyłazy dachowe - drewno, poliuretan, aluminium
● okna do płaskiego dachu - akryl, poliwęglan, PCV.

Wentylacja: umożliwiająca nawiew świeżego powietrza przy zamkniętym oknie - moduł wentylacyjny w skrzydle lub klapa wentylacyjna zintegrowana z uchwytem otwierającym, wbudowany filtr zapobiegający dostawaniu się do pomieszczenia pyłu i kurzu z zewnątrz.

Szyby: energooszczędna (szkło hartowane gr. 16 mm float / 4 mm wypełnionej argonem przestrzeni między szybami / szkło float gr. 4 mm z powłoką niskoemisyjną), bezpieczna z powłoką łatwo zmywalną, antywłamaniowa, ornamentowa, dwukomorowa.

Współczynnik przenikania ciepła U [W/(m2K)]:

● dla okna GGL z szybą energooszczędną: 1,4 (dla okna); 1,1 (dla szyby)
● dla okna GGL z szybą dwukomorową (super energooszczędna): 1,0 (dla okna); 0,5 (dla szyby)
● dla okna GGL z szybą trzykomorową (pasywną): 0,77 (dla okna), 0,5 (dla szyby)
● dla okien do płaskiego dachu: 0,72 (wartość wg. powierzchni kopuły - wg. normy EN 1873), 1,4 (dla okna wg. normy EN 12567-2).

Współczynnik izolacyjności akustycznej dla okna Rw [dB]: 32-40

Uszczelki: butyl, syntetyczna guma EPDM, elastomer TPE

VELUX GZL/GZL B


Okno obrotowe z modułem wentylacyjnym, 10 rozmiarów (szer./wys.): od 55/78 do 114/140 cm. Dostępne z uchwytem otwierającym w górnej części skrzydła (GZL) lub z klamką w dolnej (GZL B - zalecane do pomieszczeń z wysoką ścianką kolankową). Szyba energooszczędna. Drewno sosnowe impregnowane i lakierowane. Cena detaliczna brutto: od 751 zł

VELUX GGU


Okno obrotowe, drewno pokryte ciśnieniowo poliuretanem, w kolorze białym z klapą wentylacyjną, 15 rozmiarów, wymiary (szer. /wys.): od 55/78 do 134/140 cm. Szyba energooszczędna. Szczególnie odporne na wilgoć - zalecane do kuchni i łazienek. Dostępne w wersji elektrycznej lub na baterię słoneczną. Cena detaliczna brutto: od 1107 zł

VELUX GGL


Okno obrotowe z klapą wentylacyjną, 18 rozmiarów (szer. /wys.): od 55/78 do 134/160 cm, uchwyt otwierający w górnej części skrzydła zintegrowany z klapą wentylacyjną. Szyba energooszczędna. Drewno sosnowe klejone warstwowo, trzykrotnie pokrywane impregnatem i lakierem. Dostępne w wersji elektrycznej lub na baterię słoneczną. Cena detaliczna brutto: od 988 zł

VELUX GHL


Okno uchylno-obrotowe z klapą wentylacyjną, 8 rozmiarów, wymiary (szer./wys.): od 55/98 do 114/140 cm. Trójstopniowe uchylanie do kąta 30°. Szyba energooszczędna. Drewno sosnowe klejone warstwowo, trzykrotnie pokrywane impregnatem i lakierem. Możliwość zastosowania jako wyjście ewakuacyjne. Cena detaliczna brutto: od 1323 zł

VELUX GPL


Okno uchylno-obrotowe z klapą wentylacyjną, 10 rozmiarów (szer./wys.): od 78/118 do 134/140 cm. Płynne uchylanie do kąta 45°. Szyba energooszczędna. Drewno sosnowe klejone warstwowo, trzykrotnie pokrywane impregnatem i lakierem. Możliwość zastosowania jako wyjście ewakuacyjne. Cena detaliczna brutto: od 2099 zł

Okna do płaskiego dachu CFP lub CVP


Okno z profilu PCV wypełnionego pianką polistyrenową z szybą energooszczędną bezpieczną oraz kopułą zewnętrzną z akrylu lub poliwęglanu o wysokiej odporności na obciążenia, 6 rozmiarów, wymiary (szer./wys.) od 60/60 do 120/120 cm. Wersja otwierana elektrycznie na pilota w technologii io-homecontrol lub nieotwierana. Kopuła przezroczysta lub matowa. Możliwość zamontowania elektrycznej rolety plisowanej. Cena detaliczna brutto: od 1365 zł (okno) i od 383 zł (kopuła zewnętrzna).

Świetlik tunelowy


Świetlik tunelowy, składający się z elementu dachowego, 2-metrowego tunelu światłonośnego o  35 cm (TWF - tunel elastyczny; TWR - tunel sztywny), sufitowego elementu wykończeniowego. Możliwość przedłużenia tunelu do 6 m. Prosty montaż w nowych oraz już istniejących konstrukcjach. Zastosowanie: pomieszczenia zlokalizowane wewnątrz ostatniej kondygnacji: korytarze, łazienki, garderoby. Szeroka gama akcesoriów. Cena detaliczna brutto: od 1190 zł.

Kolektory słoneczne VELUX


Kolektory przeznaczone do montażu na dachach o nachyleniu od 15 do 90° w zestawach z oknami VELUX lub samodzielnie, 4 rozmiary (szer./wys.): 78/140; 114/118; 114/140, 134/180. Służą do podgrzewania wody użytkowej i wspierania ogrzewania. Certyfikat CEN i Solar Keymark. Prosty montaż za pomocą kołnierzy uszczelniających. Kompatybilne z każdym system grzewczym. Wysoka sprawność, pokrywają do 70 % zapotrzebowania na ciepłą wodę. Cena detaliczna brutto: od 2113 zł.

Informacje dodatkowe:

Dystrybucja: hurtowa i detaliczna przez sieć dystrybutorów

Gwarancja: 10 lat (okno); 20 lat (szyba), 15 lat (okucia i profile okien poliuretanowych)

Aprobaty i certyfikaty: Aprobaty Techniczne ITB, Certyfikaty Jakości ISO (ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001), oznaczenie CE

Usługi: doradztwo techniczne, szkolenia, realizacja nietypowych zleceń

Pozostała oferta: system zdalnego sterowania radiowego io-homecontrol umożliwiający obsługę okien i akcesoriów, kompatybilny z produktami innych producentów, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, markizy, moskitiery.