Kalendarium

14.06
Wtorek

Targi nowoczesnych technologii dla przemysłu ITM Polska

Termin: 14.06.2011Miejsce: Poznań 

Termin: 14 - 17 czerwca 2011 r.
Miejsce: Poznań
Informacje dodatkowe: Dziewiąta odsłona Forum Inżynierskiego (14 czerwca br.), odbywać się będzie w tym roku pod hasłem "Inżynieria symultaniczna sposobem na transfer innowacyjnych technologii". Celem Forum będzie pokazanie roli inżynierii równoległej (symultanicznej) w polskiej gospodarce na przykładzie odlewnictwa i mechaniki oraz wskazanie barier w transferze innowacyjnych technologii.

Ideą organizowanego przez MTP i Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza wydarzenia jest pomoc przedsiębiorcom w rozwiązywaniu problemów natury technologicznej, związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Do 7 czerwca br. przedsiębiorcy oraz instytuty badawcze mogą dokonywać rejestracji zgłoszenia potrzeb lub oferty technologicznej na stronie cd.ppnt.poznan.pl.

Tegoroczne prezentacje w ramach siódmej edycji AKADEMII SPAWANIA przybiorą formę warsztatów spawalniczych, podczas których wystawcy na specjalnej przestrzeni prezentacyjnej będą mieli możliwość zaprezentowania zwiedzającym najnowszych produktów i technologii. Warsztaty odbywać się będą na specjalnej przestrzeni pokazowej w pawilonie 6A, wyposażonej w trybuny dla widowni oraz sprzęt audiowizualny. Nad prawidłowym przebiegiem pokazów czuwa moderator z Instytut Spawalnictwa.

Redakcja "Lakiernictwa Przemysłowego" oraz MTP zapraszają do udziału w kolejnej edycji Poligonu Umiejętności - przestrzeni łączącej praktyczne pokazy lakiernicze z cyklem wykładów prowadzonych przez ekspertów z branży. Drugiego dnia targów w ramach Poligonu Umiejętności odbędzie się cykl wykładów, stanowiących merytoryczne dopełnienie prezentacji i warsztatów.

źródło i zdjęcie: machtool.mtp.pl