Kalendarium

12.02
Środa

Konferencja: Zrównoważone budownictwo - tradycja i nowoczesność

Termin: 12.02.2014Miejsce: Łódź 

Termin: 12 lutego 2014
Miejsce: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Fabryka L. Grohmana, ul. Tymienieckiego 22/24 Łódź
Dodatkowe informacje: Spotkanie poświęcone będzie prezentacji stanu wdrażania rozwiązań w zakresie zrównoważonego budownictwa w Polsce. Podczas tego wydarzenia goście będą mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi przykładami inwestycji w zielone budynki w naszym kraju, a także z wynikami i wnioskami z polskich i zagranicznych badań dotyczących opłacalności tego typu budownictwa.

Konferencja zaplanowana jest w dwóch panelach tematycznych. Pierwszy dotyczyć będzie korzyści płynących z zastosowania rozwiązań budownictwa zrównoważonego, jego odbioru przez grupy inwestorów, deweloperów i najemców. Natomiast w drugim panelu zostanie poruszony temat integracji dziedzictwa kulturowego miejsc w realizacji projektów.

Na konkretnych przykładach omówione zostaną zrewitalizowane budynki i miejsca przywrócone współczesności, jak np. zabytkowa Fabryka Grohmana, uznana za najlepiej odrestaurowany obiekt na międzynarodowych Targach EXPO REAL w Monachium w 2013 r., Manufaktura i Hotel Andel’s oraz Hotel DoubleTree by Hilton
mieszczący się w kompleksie Łąkowej 29 - na terenach dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych.

Poruszony zostanie także aktualny dla miasta temat budowy Nowego Centrum Łodzi.

Wśród prelegentów znajdą się m. in. Marcin Klukowski, architekt prowadzący projekt Double Tree by Hilton; Jarosław Krawiec z Qualia Development; Błażej Moder z Zarządu Nowego Centrum Łodzi; Jean Marc Pivot, główny architekt Manufaktury; Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE; Rafał Schurma z PLGBC.

Organizatorem wydarzenia jest łódzka firma budowlana MCKB, generalny wykonawca obiektów przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej, polski National Champion branży budowlanej prestiżowego konkursu European Business Awards.

Chęć uczestnictwa w konferencji "Zrównoważone budownictwo - tradycja i nowoczesność" można zgłaszać na adres mailowy konferencja@mckb.pl do 3 lutego 2014 r. Potwierdzenie udziału w spotkaniu zostanie przesłane na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail, nie później niż pięć dni przed datą wydarzenia. Wszelkie szczegółowe informacje oraz agenda konferencji znajduje się na stronie www.mckb.pl.

źródło: MCKB

Nie przeocz w tym miesiącu