Firmy stowarzyszenia MIWO to miejsca pracy i inwestycje

Letnie miesiące to dobry moment do wykonania remontów, w tym również do termomodernizacji budynków. Przed podjęciem prac związanych z ociepleniem domu z reguły analizujemy jak poniesione inwestycje na termomodernizację przyczynią się do zmniejszenia przyszłych kosztów ogrzewania domu. To przekłada się na naszą decyzję związaną wyborem materiałów i rozwiązań, na zwrócenie uwagi na cenę i jakość. Co stoi za solidnością i jakością wyrobów? Rzetelność produkujących je firm. To, w jaki sposób inwestują w rozwijanie swoich produktów, jakie mają podejście do klientów oraz pracowników, otoczenia, jak są zaangażowane w zrównoważony rozwój.

Firmy stowarzyszenia MIWO to miejsca pracy i inwestycje

W MIWO - Stowarzyszeniu Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej skupione są właśnie takie firmy - pięciu czołowych producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej, które służą poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. To liderzy na polskim i światowym rynku materiałów izolacyjnych: Isover, Knauf Insulation, Paroc, Rockwool i Ursa.

Firmy zrzeszone w MIWO posiadają w Polsce 5 fabryk produkujących 8 milionów metrów sześciennych wełny mineralnej rocznie. Pięciu producentów zatrudnia w Polsce bezpośrednio ponad 2,5 tysiąca pracowników, a dzięki stałej współpracy z wieloma firmami podwykonawczymi tworzy kolejne kilka tysięcy miejsc pracy, najczęściej w małych miejscowościach, gdzie znajdują się zakłady produkcyjne firm MIWO.

Firmy, należące do stowarzyszenia MIWO, w ciągu kilkunastu lat zainwestowały w Polsce ponad 3 miliardy złotych, tworząc nowoczesne zakłady, proekologiczne linie produkcyjne i technologie oraz miejsca pracy, szczególnie na terenach, gdzie jest trudniej o zatrudnienie. Zatrudniamy własnych pracowników, ale od lat współpracujemy również z wieloma firmami podwykonawczymi i w ten sposób tworzymy dodatkowych kilka tysięcy miejsc pracy. Nasze inwestycje w Polsce mają charakter długofalowy, są nadal rozwijane z myślą o ludziach i potrzebach polskiego rynku izolacji, który się rozwija w związku ze wzrostem świadomości ludzi o celowości i korzyściach z oszczędzania energii, oraz dostosowaniem rynku krajowego do unijnych  standardów efektywności, mówi Andrzej Kielar, Przewodniczący Zarządu MIWO - Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej.

To właśnie dzięki inwestycjom firm MIWO rozwinął się w Polsce nowoczesny rynek izolacji budynków i izolacji przemysłowej, a klienci mogą korzystać z bogatej oferty wyrobów z wełny mineralnej, które są nie tylko doskonałą izolacją cieplną, ale również akustyczną, i co bardzo ważne, są niepalne. Tylko wełna mineralna, spośród wszystkich materiałów izolacyjnych, skupia w sobie te trzy cechy jednocześnie.

W przypadku wyrobów izolacyjnych, równie istotna jak przewodzenie ciepła czy wytrzymałość jest ich odporność na działanie ognia, a tego, jak wiadomo, nie zapewnia żaden inny powszechnie dostępny na rynku materiał izolacyjny, oprócz wełny mineralnej. Budynki powinny być ocieplone tak, by były bezpieczne, a jednym z warunków jest ograniczenie palności przegród. Jest wiele przykładów świadczących o tym jak pożar może się szybko przenosić po zewnętrznej ścianie w budynku ocieplonym palnymi wyrobami izolacyjnymi. W Polsce wciąż powstają nowe domy, osiedla, a osiągnięty poziom rozwoju naszego kraju i aspiracje Polaków, by dorównać zachodnim standardom, pozwalają już na stosowanie najlepszych, a nie tylko najtańszych materiałów izolacyjnych. Trzeba o tym mówić, bo klienci nie muszą wiedzieć, że kupowany przez nich materiał izolacyjny jest palny. Nie myślimy o pożarze tak długo, dopóki nie wydarzy się on nam. Ale wtedy jest za późno, by zapobiec stratom i nieszczęściom. Natomiast wiedzą powinni się wykazywać projektanci, a przede wszystkim ustawodawcy, bo to od ich przezorności w dużej mierze zależy poziom bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców i użytkowników budynków, powiedział Andrzej Kielar.

Wełna mineralna skalna i szklana to naturalny materiał izolacyjny. Do jej produkcji wykorzystywane są surowce naturalne. Nieuniknione w każdym procesie technologicznym odpady, w większości powracają do cyklu produkcyjnego, nie stanowią tym samym obciążenia dla środowiska. Wszyscy producenci skupieni w stowarzyszeniu MIWO deklarują swoje zobowiązanie do dbania o środowisko naturalne na każdym etapie swojej działalności. Gwarantują również wysoką jakość swoich wyrobów.

Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej od dawna zwraca uwagę na nierzetelność niektórych producentów materiałów budowlanych, w tym izolacji, którzy zaniżają jakość, by obniżyć cenę, bo tylko tak potrafią konkurować na rynku. Dobitnym dowodem takich działań są opublikowane ostatnio wyniki badań jakości materiałów budowlanych przeprowadzonych przez Wojewódzkie Inspekcje Nadzoru Budowlanego. Producenci zrzeszeni w naszym stowarzyszeniu posiadając nowoczesne, kosztowne wyposażenie, produkują wyroby zarówno na rynek polski, jak i na rynki zagraniczne, w tym zachodnioeuropejskie i są w stanie sprostać wszelkim wymaganiom jakościowym dzięki ciągłej kontroli jakości. Inwestując ogromne środki w linie technologiczne wiemy, że jeszcze ważniejsze jest utrzymanie wiarygodności i reputacji, bo tylko to zapewnia stabilny długookresowy rozwój. W firmach MIWO nie popieramy działań związanych z obniżaniem jakości, bo to nie jest droga ku konkurowaniu na rynku, podkreśla Andrzej Kielar.

źródło i zdjęcie: MIWO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT