Zalety dachówek cementowych

Produkcja dachówek cementowych marki EURONIT odbywa się w nowoczesnych zakładach w Olkuszu i Chojnicach, zgodnie z normami zrównoważonego budownictwa. Dzięki surowcom pochodzącym z najlepszych złóż, innowacyjnej technologii oraz wnikliwej kontroli na każdym etapie produkcji inwestor otrzymuje produkt o wysokim standardzie i aż 30-letnim okresie gwarancji.

Zalety dachówek cementowych

Dachówki EURONIT są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom posiadają szereg zalet takich jak: szczelność, zabezpieczenie przed wnikaniem wody pod połać dachu, zminimalizowanie ryzyka zarastania mchem, nieprzywieranie osadów oraz swobodny odpływ wody i masy śniegowej. Powstałe z surowców niepalnych są ognioodporne, a pokryte specjalną powłoką - wodoodporne. Stosunkowo ciężkie, doskonale znoszą silne wiatry.

Dachówki EURONIT pokryte są bardzo dobrymi rodzajami powłok, które nie tylko ozdabiają, ale też wzmacniają ich powierzchnię. Powłoka STANDARD o szlachetnym matowym wykończeniu stanowi wierzchnią warstwę dachówek PROFIL S, EXTRA oraz KAPSTADT. Inżynierowie z CREATON Polska opracowali jej specjalny skład o unikalnych właściwościach fizyko-chemicznych. Dzięki optymalnemu zagęszczeniu farby powierzchnia dachówki jest jednolita, szczelna oraz w niewielkim stopniu podatna na zabrudzenia. Ponadto charakteryzuje się ładną kolorystyką utrzymującą intensywność barw przez długi czas. Alternatywą dla tych samych modeli dachówek może być powłoka DURATOP, która dodatkowo zabezpiecza dachówkę przed działaniem promieni UV lub nowość - DURATOP PRO (tylko dla modelu PROFIL S) o niezwykle gładkiej powierzchni, doskonałych właściwościach hydrofobowych i zwiększonej odporności na promieniowanie UV.

Co wyróżnia dachówki EURONIT?

Przede wszystkim kształt, który został zaprojektowany w oparciu o innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, podnoszące walory użytkowe produktu. Do najważniejszych elementów budowy należą: wypukły rąbek wzdłużny i zapory wodne, które umożliwiają szybki odpływ wody z powierzchni dachówki. Ożebrowanie spodnie - dzięki jego zastosowaniu na stronie zawietrznej dachówki powstaje efekt poduszki powietrznej i zmniejsza się wnikanie śniegu i deszczu. Głęboko wyprofilowane zakładki boczne, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed zarastaniem powierzchni mchem i odkładaniem się na niej osadów. Podwójne wzmacniające żebra w części spodniej podwyższające stabilność i dopuszczalne obciążenie dachówki, a także cztery wypustki wspierające wspomagające właściwe rozłożenie ciężaru własnego dachówek oraz obciążenia wywołanego przez wiatr i śnieg. Ponadto posiadają zwiększoną o 30% wytrzymałość mechaniczną w stosunku do założeń normy PN-EN 490.

Modele dachówek cementowych

Wybór pokrycia powinien być podyktowany przede wszystkim założeniami projektowymi, kształtem i dachu i kątem nachylenia połaci oraz oczywiście estetyką. Producent oferuje 3 modele dachówek cementowych: PROFIL S, EXTRA oraz KAPSTADT (dachówka płaska). Pierwszy z nich to model o charakterystycznym falistym kształcie, zbliżonym do tradycyjnej esówki. Klasyczna linia wzornicza o dobrych proporcjach i eleganckiej matowej powłoce STANDARD, występuje w pięciu wariantach kolorystycznych: czerwień klasyczna, ciemnobrązowy, ciemnoczerwony, grafitowy i czarny. Ten popularny rodzaj pokrycia nadaje się zarówno na dachy budynków nowoczesnych, jak i w stylu dworskim. Z kolei dachówka EXTRA o tej samej gamie kolorystycznej i wykończeniu STANDARD, ze względu na krój nawiązujący do historycznego wzoru mnich - mniszka jest idealna na dachy budynków o tradycyjnej lub zabytkowej architekturze.

źródło i zdjęcie: Creaton

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT