Energooszczędne systemy Dach Premium firmy Knauf Insulation nagrodzone

Dodano: czwartek, 09 grudnia 2010 09:28

Wręczenie statuetek odbyło się na początku grudnia br. podczas gali TOP BUILDER 2011 w Warszawie. Kapituła konkursu, złożona z przedstawicieli związków branżowych już drugi rok z rzędu wskazała produkty z wełny mineralnej w ECOSE® Technology Knauf Insulation jako jedno z najciekawszych rozwiązań w branży budowlanej.

Nagrodzone produkty to maty Classic w systemie izolacji dachu skośnego Dach Premium oraz maty Unifit w systemie dachu skośnego Dach Premium Plus. Z rąk jury statuetkę odebrali Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager Knauf Insulation Sp. z o.o. i Ewa Kosmala, Dyrektor do spraw Technicznych Knauf Insulation Sp. z o.o. O wygranej zadecydowała doskonała charakterystyka środowiskowa produktów Knauf Insulation, która wyznacza nowe standardy technologii budowlanych oraz innowacyjność całego rozwiązania.

"W trakcie pięciu lat prac rozwojowo-badawczych udało się nam stworzyć materiały izolacyjne i rozwiązania, które znacząco ułatwiają proces projektowania i montażu a ponadto są zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Nagroda TOP BUILDER jest dla nas kolejnym dowodem na to, że nowe rozwiązania izolacyjne stanowią przyszłość budownictwa" mówi Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.

System izolacji dachu skośnego Dach Premium z wykorzystaniem mat z wełny mineralnej Classic to efektywna i ekologiczna metoda oszczędzania energii i opłat za energię zgodna z najnowszymi trendami w budownictwie oraz podwyższonymi wymaganiami izolacyjności cieplnej. W jego skład wchodzą maty z wełny mineralnej typu Classic stosowane jako pierwsza warstwa ocieplenia oraz płyty TP 115 służące do układania warstwy izolacji pod krokwiami. System ten zapewnia podwyższoną izolacyjność cieplną dachów - 0,23 W/m2K i spełnienie wymagań zgodnie z europejskimi wytycznymi raportu ECOFYS.

System Dach Premium Plus z wykorzystaniem mat z wełny mineralnej Unifit zapewnia znaczne usprawnienie i przyspieszenie procesu montażu izolacji i jednocześnie uzyskanie doskonałych efektów ocieplenia. W skład systemu wchodzą maty z wełny mineralnej Unifit stosowane jako pierwsza warstwa ocieplenia oraz płyty TP 115 lub powtórnie maty Unfiit służące do układania warstwy izolacji pod krokwiami.

System pozwala uzyskać ciepłą i jednorodną termicznie powierzchnię połaci dachowej od strony wewnętrznej oraz wysoką izolacyjność cieplną dachu - 0,21 W/m2K. Eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, co w znacznym stopniu wzmacnia trwałość konstrukcji dachu. Ponadto maty Unifit ze względu na zwiększoną sztywność nie wymagają stosowania sznurkowania oraz są łatwiejsze w montażu. Maty Unifit posiadają specjalne oznaczenia, co pozwala na łatwe i dokładne przycięcie produktu do potrzebnego wymiaru.

Nagrodzone produkty zostały wyprodukowane w innowacyjnej ECOSE® Technology opartej na naturalnie występujących i wtórnych surowcach. Unikalna biotechnologia łączenia włókien pozwoliła stworzyć materiał przyjazny dla użytkownika i spełniający założenia zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Tradycyjne, ropopochodne spoiwa zostały zastąpione naturalnymi żywicami, dzięki czemu proces produkcji jest nawet o 70% mniej energochłonny.

Wyeliminowano sztuczne barwniki oraz substancje rozjaśniające. Wełna mineralna w ECOSE® Technology jest wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu. Nie tylko pozwala oszczędzać energię, lecz także znacząco poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których została zastosowana. Jest ponadto mniej pyląca i łatwa w obróbce.

źródło i zdjęcie: knaufinsulation.pl

 

Powiązane artykuły

»

Zabezpieczenie dachu przed skutkami opadów śniegu

»

Materiały izolacyjne a jakość domu

»

Efektywność energetyczna budynków a bezrobocie w Europie

»

Zniżki na konferencje oraz gratisowa karta wstępu na wystawę CEP® Poland 2012

»

Konferencja pod hasłem "DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB"

»

Budownictwo energooszczędne na spotkaniach CEP® Poland 2012

»

Spotkanie i uroczysta gala Klubu ISOVER pod hasłem "Tworzymy Komfortowy Klimat"

»

Firma ISOVER nagrodziła najefektywniejsze energetycznie gminy w Polsce

»

Budowanie w harmonii ze środowiskiem naturalnym

»

Przyznano nagrody w programie VIP Innowacyjna Stolarka 2012

»

Darmowe rolki wełny mineralnej Knauf Insulation

»

Nowoczesne zastosowanie płyt z wełny drzewnej Heraklith

»

Międzynarodowa Konferencja i Targi Budownictwa Zrównoważonego - PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala

»

"Zielony budynek w nowej zielonej gospodarce" hasłem World Green Building Week

»

Velux laureatem nagród IV edycji programu VIP

»

Dyplom dla Super-Maty ISOVER

»

Wyróżnienie dla ISOVER

»

Nylon Dekarski produktem roku

»

Gazela Biznesu 2009

»

Dyplom Syzyfa 2009 dla Fabryki Ceramiki Budowlanej JOPEK

»

Rockwool Polska laureatem Filarów Polskiej Gospodarki

»

Selena zdobywcą Budowlanej Firmy Roku

»

Fakro zdobywcą nagrody "Polski Herkules 2010"

»

Deklaracja Środowiskowa dla Knauf Insulation

»

Gala wręczania Budowlanej Marki Roku 2010

»

REECO Poland stawia na rozwój energii ze źródeł odnawialnych

»

Działania Knauf na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce