Szybkie naprawy fachowe rady. Praktyczne rozwiązania codziennych problemów w domu

Dodano: wtorek, 12 października 2010 12:48

Ta książka jest dla każdego - od początkującego majsterkowicza, dla którego uniwersalnym narzędziem jest nóż kuchenny, po doświadczonego "złotą rączkę", który pod względem znajomości rzeczy może konkurować z zawodowcami.

W przeciwieństwie do wielu poradników, pełnych technicznego słownictwa i dotyczących przedsięwzięć, z którymi może sobie poradzić jedynie doświadczona osoba, książka "Szybkie naprawy fachowe rady. Praktyczne rozwiązania codziennych problemów w domu" prezentuje sposoby rozwiązywania setek najbardziej typowych problemów, które można napotkać w domu i wokół niego. Rozwiązania opisane są przystępnym językiem i ilustrowane licznymi fotografiami i rysunkami.

Ponad 2000 fachowych rad i podpowiedzi, które uzyskano od ekspertów, pozwala nie tylko osiągnąć jak najlepsze efekty ale także zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki nim łatwiej uniknąć pułapek, w które może wpaść niemal każdy właściciel domu lub mieszkania.

Książka "Szybkie naprawy fachowe rady. Praktyczne rozwiązania codziennych problemów w domu" składa się z trzynastu rozdziałów. Pierwszy z nich, zatytułowany "Wokół domu", zawiera dobre pomysły na lepsze zorganizowanie i wykorzystanie przestrzeni oraz praktyczne rady jak w prosty sposób zwiększyć komfort życia w domu. Autorzy podpowiadają, jak zorganizować biuro w domu, w jaki sposób podwoić powierzchnię do przechowywania różnych rzeczy, a także co zrobić, aby pozbyć się szkodników domowych.

Kolejne rozdziały dotyczą różnych napraw, przedstawiając prawie na każdej stronie gotowe rozwiązania "krok po kroku". Jeżeli wydaje się, że jakieś zadanie może być zbyt trudne lub zbyt pracochłonne, należy zwrócić uwagę na symbol, którym jest ono opatrzone: pojedyncze narzędzie oznacza pracę łatwą, podwójne - o średnim stopniu trudności, zaś potrójne to zadanie skomplikowane, stosunkowo trudne do wykonania.

Warto pamiętać jednak, że żadne przedsięwzięcie nie wykracza poza możliwości przeciętnego majsterkowicza. Poszczególne rozdziały książki "Szybkie naprawy fachowe rady. Praktyczne rozwiązania codziennych problemów w domu" omawiają prawie wszystkie rodzaje napraw i poprawek wewnątrz i na zewnątrz domu, włącznie z malowaniem i tapetowaniem, naprawą mebli i ich odnawianiem, pracami hydraulicznymi i elektrycznymi, a także naprawami niektórych urządzeń elektronicznych. Znajdują się tu również porady dotyczące prac ogrodowych, projektowania i kształtowania krajobrazu, budowy tarasu, planowania i zakładania ścieżek.

W wielu miejscach książki autorzy zamieścili wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Podpowiadają oni jak chronić dom, samochód i rodzinę, co zrobić, żeby życie było bezpieczniejsze i wygodniejsze.

W ramkach "Zapamiętaj" zamieszczono ważne porady, do których warto zaglądać nieustannie, niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z awarią, czy tylko chce się obliczyć, ile farby należy kupić do odnowienia wnętrza.

Do książki "Szybkie naprawy fachowe rady. Praktyczne rozwiązania codziennych problemów w domu" dołączono Przewodnik dla kupującego. Znajdują się w nim fotografie i podstawowe informacje dotyczące szerokiego asortymentu przydatnych materiałów i produktów, dzięki którym czytelnicy z łatwością wyjaśnią sprzedawcy, co dokładnie chcą kupić.