Atlas dachów - dachy spadziste

Dodano: czwartek, 07 października 2010 10:59

"Atlas dachów" jest tłumaczeniem czwartego wydania znanej niemieckiej publikacji z dziedziny literatury fachowej, która w sposób kompleksowy przedstawia problematykę dachów spadzistych w różnych typach obiektów zgodnie z najnowszymi przepisami i normami technicznymi (normy niemieckie i europejskie ISO).

To obszerne opracowanie stanowi cenne źródło informacji dla projektantów, właścicieli oraz pracowników firm budowlanych, producentów i importerów materiałów budowlanych z branży pokryć dachowych, handlowców, dekarzy, inwestorów a także studentów.

Książka przedstawia historię rozwoju dachów spadzistych od pokryć słomianych i trzcinowych aż po dachy membranowe. Opisuje ona także tradycyjne oraz nowoczesne materiały wykorzystane w konstrukcjach dachowych - również z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych i ekologicznych. Przedstawia konkretne rozwiązania problemów, jakie mogą wystąpić w fazie projektowania lub realizacji dachów. Czytelnik znajdzie tutaj również informacje na temat aerodynamiki, hydrodynamiki, techniki cieplnej oraz zagadnień związanych z zapotrzebowaniem energetycznym przy ogrzewaniu budynków.