Zagrożenia biologiczne w budynku

Dodano: środa, 13 października 2010 09:29

"Zagrożenia biologiczne w budynku" to książka na temat niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni ze strony bakterii, roztoczy, grzybów pleśniowych, owadów i gryzoni obecnych często w naszych mieszkaniach.

Prof. dr hab. Bronisław Zyska wieloletni pracownik Głównego Instytutu Górnictwa i wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, kilkadziesiąt lat poświęcił badaniom dotyczącym wpływu drobnoustrojów na materiały techniczne, co podsumował w książce "Mikrobiologiczna korozja materiałów". W dorobku naukowym ma 204 publikacje i 55 patentów. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma "Intemational Biodeterioration and Biodegradation" wydawanego w Wielkiej Brytanii.

W publikacji "Zagrożenia biologiczne w budynku" autor omówił wpływ drobnoustrojów oraz przedstawicieli flory i fauny na trwałość budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, a także materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zaproponował również metody przeciwdziałania tym dosyć powszechnym w Polsce zagrożeniom.

Publikacja "Zagrożenia biologiczne w budynku" jest przeznaczona dla architektów, inżynierów budownictwa, ekologów, studentów uczelni technicznych i rolniczych, pracowników firm remontowo-budowlanych oraz wszystkich, którzy chcą mieszkać w zdrowych domach.